Макрон візьметься за зміни правил прийняття нових країн до ЄС

Поділитися
Макрон візьметься за зміни правил прийняття нових країн до ЄС © EPA / CARSTEN KOALL
Французька сторона пояснила свої ідеї реформування тим, що діючий процес прийняття країн ЄС недосконалий і потребує перегляду. Пропозиції Парижа щодо зміни процедури вже викликали критику в Брюсселі.

Президент Франція Еммануель Макрон заявив, що уряд країни має намір змінити правила прийняття нових країн до ЄС. У документі об'ємом дві з половиною сторінки з додатками Париж закликає замінити діючу процедуру, яка розділяє Acquis communautaire союзу (правова система, що включає угоди, правила і закони) на 35 розділів, повідомляє Politico.

На даний момент країни-учасниці шляхом анонімного голосування повинні підтримати формальний початок переговорів про прийняття нового члена. Після цього кандидати на вступ починають роботу з Єврокомісією з метою зрівняти свої національні закони з Acquis communautaire. Коли цей етап завершується, сторони складають угоду про вступ, яку має схвалити Рада ЄС. Угоду мають ратифікувати всі країни-учасниці.

Французький уряд пропонує замінити цю процедуру новим процесом, який буде складатися з семи етапів з "більш жорсткими умовами для ефективного наближення до європейських норм і стандартів". Крім того, Париж хоче додати компонент "реверсивності", який дозволить ЄС вийти з переговорів про членство, якщо уряд країни-кандидата відступить від стандартів ЄС.

"Після відкриття процесу переговорів інтеграційний процес більше не буде спиратися на одночасний запуск великої кількості тематичних розділів. Зате буде кілька послідовних етапів, які утворюють цілісні політичні блоки", - йдеться у французькому документі.

"Завершення країною переговорів щодо кожного етапу буде відкривати можливості участі у програмах ЄС, дозволить брати участь у певних секторальних політиків, а також отримувати дохід від певного фінансування", - пропонують в Парижі.

Як зазначило видання, свої ідеї реформування Франція оголосила після того, як опинилася в центрі суперечки під час недавнього саміту Ради ЄС.

Під час нього президент Еммануель Макрон заблокував пропозицію розпочати переговори про вступ з Північної Македонією і Албанією. Франція була не єдиною країною, яка виступила проти розширення ЄС. Однак, її голос став найбільш впливовим.

Частково французька сторона пояснила свою позицію тим, що діючий процес прийняття країн ЄС недосконалий і потребує перегляду. Пропозиції Парижа щодо зміни процедури вже викликали потужний опір в Брюсселі.

Дипломати ЄС переконані, що таким чином французька сторона намагається виправдати блокування переговорів з Албанією і Північної Македонією. А радники Макрона не розуміють, наскільки велику підтримку отримали ці країни-кандидати. Один з брюссельських дипломатів переконаний, що Франція лише хоче отримати можливість блокувати будь-яке розширення ЄС.

Раніше, Макрон запропонував повністю перебудувати устрій Шенгенської системи, щоб забезпечити громадянам свободу в умовах безпеки.

Зокрема, він висуває на перший план ідею створення європейського бюро з питань притулку та загальної прикордонної поліції - це він вважає важливим в умовах посилення нелегальної міграції.

Нагадаємо, 22 жовтня, через шість років після вступу Хорватії до Європейського Союзу балканська країна отримала зелене світло від Європейської комісії на приєднання до Шенгенської зони.

Як пояснюють у Європейській комісії, робота по завершенню всіх необхідних оцінок з приводу приєднання Хорватії йде добре і "як тільки будуть виконані всі критерії" Хорватія стане повноправним членом Шенгенської зони.

На сьогоднішній день Хорватія є останньою країною, яка стала членом Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі