Макрон відвідав Бейрут, закликавши лідерів Лівану до реформ — The Economist

Поділитися
Макрон відвідав Бейрут, закликавши лідерів Лівану до реформ — The Economist © kremlin.ru
Однак історія показує, що ліванські лідери «не надто схильні до реформаторських дій».

Президент Франції Емманюель Макрон відвідав Ліван з офіційним візитом, це вже другий візит французького президента після масштабного вибуху в Бейруті. Колишній прем'єр-міністр Лівану Хасан Діаб подав у відставку через шість днів після вибуху. На формування уряду Хасана Діаба свого часу знадобилося близько трьох місяців, тому ліванці очікують, що для створення нового уряду країні також знадобиться досить багато часу, пише журнал The Economist.

Макрон активно закликає до політичних змін в Лівані, де вже впродовж тривалого часу панує корупція у владній верхівці.

Вибух у порту Бейрута був символом вщент «зруйнованого стану політики» в країні.  

Вже неодноразово згадувалося те, якої шкоди завдав Лівану вибух у Бейруті. Однак, навіть задовго до вибуху, Ліван мав серйозні проблеми. Банки неплатоспроможні, проблеми з електроенергією, значне падіння економіки.

«Мета цього візиту – створити нову політичну систему в Лівані», - сказав Макрон, прибувши до Бейруту.

Проте людина, яка стане новим прем’єр-міністром Лівану навряд чи принесе хоч якісь зміни в політичну систему країни.

Новим прем’єром стане колишній посол Лівану в Німеччині Мустафа Адіб, він отримав підтримку 90 народних депутатів зі 128.

Однак, в багатьох така активна підтримка Адіба серед депутатів викликає підозри. За освітою Адіб є юристом, при цьому важко спрогнозувати те, які політичні рішення він прийматиме.

Свого часу Адіб був радником колишнього ліванського прем’єр-міністра Наджиба Мікаті, якого звинувачували у причетності до корупційних схем.

Дехто вважає, що Мустафа Адіб ніяк не сприятиме викоріненню корупції з політичної системи Лівану.

Навіть людина з найбільш яскравими «реформаторськими амібіціями та здібностями» може розгубитися після того, як побачить всі масштаби проблем Лівану. Адже економіка країни значно впала, збільшився рівень інфляції, зросли ціни на продукти харчування, піднявся рівень бідності.

Переговори з МВФ щодо фінансової угоди на суму до 10 млрд доларів були зупинені, представник Міністерства фінансів Талал Салман, який відповідав за реструктуризацію боргу Лівану, подав у відставку 31 серпня.

Криза в Лівані настільки гостра, що COVID-19 на її фоні видається фактично другорядною проблемою.

Але пандемія в країні також набирає обертів. Після вибуху різко зросла кількість хворих, зокрема в Бейруті, адже людям було не до дотримання соціальної дистанції, коли вони масово збиралися в лікарнях і розчищали уламки після вибуху.

Не дивно, що вплив Макрона в Лівані зростає. Адже такі держави як США та Саудівська Аравія наразі майже не втручаються у вирішення ліванських проблем, так як самі зіштовхнулися з кризовими ситуаціями.

Однак, французькі дипломати визнають, що їм все-таки важко вплинути на зміни в політичній системі Лівану.

Макрон сподівається заохотити ліванських лідерів до реформ. Однак, історія показує, що ліванські лідери зазвичай не надто схильні до реформування країни. Пропозиція Макрона провести дострокові вибори також може не вплинути на ситуацію в Лівані, адже «новим некорумпованим обличчям» надзвичайно важко добратися до влади. Внаслідок цього, Макрон може лише посприяти подальшому «функціонуванню» корумпованого уряду в Лівані, замість того щоб принести в країну позитивні зміни, резюмує журнал.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Лівану назвав корупцію причиною вибухів в Бейруті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі