Президенти Франції та Російської Федерації Еммануель Макрон і Володимир Путін обговорили по телефону ядерну програму Ірану та майбутній візит французького лідера до РФ, повідомляє прес-служба Єлисейського палацу. Вказується, що очільники держав хочуть зберегти досягнення угоди 2015 року щодо ядерної програми Тегерану.
Макрон висловив бажання, щоб дискусії щодо контролю ядерної діяльності після 2025 року, іранської балістичної програми та ситуації в Сирії і Ємені були відкритими. Він наголосив на необхідності проводити ці дискусії у тісній співпраці з РФ, іншими постійними членами Ради безпеки ООН, а також європейською і регіональною владою.
Як повідомляє прес-служба Єлисейського палацу, Путін і Макрон домовилися в рамках підготовки до візиту президента Франції до Росії 24-25 травня активізувати контакти між своїми командами для досягнення конкретного прогресу, "особливо в питанні сирійської кризи".
У понеділок, 30 квітня, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив із заявою з приводу ядерної програми Ірану. За його словами, в руках ізраїльських спецслужб опинилися 55 тисяч документів і 183 CD-диски з "ядерних архівів" Ірану. Нетаньяху наголосив, що мова йде про секретні ядерні розробки, які Тегеран впродовж років приховує від міжнародного співтовариства.
Угода щодо ядерної програми Ірану була досягнута в липні 2015 року, між Іраном, з одного боку, і США, Великою Британією, Францією, Китаєм, Німеччиною та Росією з іншого. Тегеран погодився на низку поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.
США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, наслідком чого стало прийняття нових санкцій. Тегеран вже оскаржив у Раді Безпеки ООН санкції з боку США.
Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".