Сенатор від Республіканської партії Джон Маккейн вважає абсолютно помилковим рішення президента США Дональда Трампа про припинення спільних військових навчань з Південною Кореєю, прийняте після саміту США-КНДР; про це Маккейн заявив в опублікованій заяві.
"Призупинення спільних військових навчань США і Південної Кореї є помилкою. Зайві і невзаємні поступки не в наших інтересах, і це погана переговорна тактика", – зазначив Маккейн.
На думку Маккейна, Вашингтон має не згортати навчання, знижуючи тиск на КНДР, а навпаки, тісно співпрацювати зі своїми союзниками, особливо з Південною Кореєю і Японією.
"Сполучені Штати повинні чітко дати зрозуміти: ми хочемо, щоб мир на Корейському півострові був досягнутий через діалог. Але саме Північна Корея – через свою ядерну та ракетну програми, агресивну поведінку та кричущі порушення прав людини – створює найбільшу загрозу світу. І поки Північна Корея не зробить конкретні кроки для зміни цієї ситуації, ніяких поступок не повинно бути, і санкції повинні продовжуватися", – підкреслив сенатор.
Нагадаємо, 14 червня Президент США Дональд Трамп зробив заяву, що хоче якомога швидше повністю вивести всі американські військові частини з Корейського півострова.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив лідеру КНДР Кім Чен Ину про свій намір зняти санкції проти Пхеньяну на тлі подальшого поліпшення відносин двох країн; за даними північнокорейського агентства ЦТАК, Трамп повідомив про намір зупинити на час доброзичливого діалогу між країнами дію введених санкцій проти КНДР на тлі подальшого поліпшення взаємин, а також запропонувати Північній Кореї гарантії безпеки у зв'язку з денуклеаризацией півострова.
12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.
Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа і Кім Чен Ина і про що вони домовилися".