Майже 40% британців зробили пожертву на підтримку України — The Guardian

Поділитися
Більшість британців залишаються занепокоєними наслідками війни РФ проти України.

Більше третини дорослого населення Великої Британії зробили пожертвування, щоб підтримати зусилля з надання гуманітарної допомоги Україні, згідно з новим опитуванням, яке показує, що переважна більшість громадськості Сполученого Королівства залишається стурбованою повномасштабною війною РФ проти України через рік після її початку. Про це пише The Guardian.

Зважаючи на те, що благодійні акції для тих, хто опинився у скрутному становищі через війну, продовжуються, нове опитування, проведене на замовлення Christian Aid, показало, що 37% дорослого населення Британії зробили ту чи іншу пожертву. Близько 81% сказали, що вони як і раніше стурбовані наслідками війни.

За даними Christian Aid, 17,7 мільйона українців потребують допомоги, а понад 13 мільйонів людей не можуть повернутися до своїх домівок через рік після вторгнення.

Екстрена допомога була надана більш ніж 770 тисячам людей, які постраждали від війни. Джон Сентаму, який очолює Christian Aid, сказав, що британська громадськість проявила «надзвичайну щедрість до українського народу».

«Вторгнення Владіміра Путіна розв'язало жахливе насильство і завдало невимовних страждань мільйонам невинних людей. Ми бачили, як були зруйновані будинки, розділені сім'ї, а невинні люди зазнали жорстокого насильства і травм», - сказав Сентаму.

«Я не здивований, що так багато людей на наших островах залишаються стурбованими війною», - додав він.

Водночас гуманітарні організації занепокоєні тим, що фінансування допомоги постраждалим від війни, а також від землетрусу в Туреччині та Сирії, не відповідає реакції на ситуацію у Східній Африці, де зростання голоду частково є наслідком різкого підвищення цін на продукти харчування, спричиненого війною.

Через рік після російського вторгнення гуманітарна кампанія DEC Ukraine, організована британськими благодійними організаціями, зібрала понад 400 млн фунтів стерлінгів, з яких 25 млн фунтів стерлінгів надав уряд Великої Британії.

При цьому, кілька інших благодійних організацій попередили, що підтримка України урядом Британії не повинна надаватися за рахунок інших регіонів світу, що перебувають у кризі. У міжнародному співтоваристві з питань розвитку існує занепокоєння, що фонд допомоги Великої Британії був значно виснажений проектами підтримки українських біженців, які прибули до Британії.

Через рік після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну понад 13 мільйонів людей залишаються вимушеними переселенцями, у тому числі майже 8 мільйонів біженців по всій Європі та понад 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб в Україні. Перспективи їхнього повернення в найближчому майбутньому, однак, затьмарені бойовими діями, небезпекою і руйнуваннями в їхніх рідних регіонах.

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців, переважна більшість біженців та внутрішньо переміщених українців планують повернутися додому, проте лише 12% як біженців, так і ВПО планують зробити це протягом наступних трьох місяців.

На тлі війни багато українців виїжджають до інших міст чи за кордон, потребують медичної чи психологічної допомоги, допомоги з дітьми, контактів тих, у яких можна залишити тварину. У нашій спецтемі можна знайти корисні контакти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі