МАГАТЕ повідомило подробиці підвищення радіаційного фону біля кордонів Росії

Поділитися
МАГАТЕ повідомило подробиці підвищення радіаційного фону біля кордонів Росії
Влада РФ каже, що у них не було викидів радіації.

Нещодавно виявлений підвищений рівень радіоізотопів в Північній Європі, ймовірно, пов'язаний з ядерним реактором, який або працює, або проходить технічне обслуговування, розповіли в п'ятницю в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ).

У МАГАТЕ кажуть, що в такому випадку можуть відбуватися незначні радіоактивні викиди. Однак кажуть, що географічне походження радіації поки не визначено.

Ґрунтуючись на своїй технічній оцінці на даних, представлених державами-членами, МАГАТЕ знову заявило, що концентрації частинок в повітрі дуже низькі та не становлять небезпеки для здоров'я людини й навколишнього середовища.

Естонія, Фінляндія та Швеція минулого тижня виміряли рівні ізотопів рутенію і цезію, які виявилися вище звичайного. Країни також повідомили про виявлення деяких інших штучних радіонуклідів. Три країни повідомили про те, що на їх території нічого не сталося.

МАГАТЕ в суботу зв'язалося зі своїми колегами в європейському регіоні та запросило інформацію про те, чи були ці частинки виявлені в їхніх країнах, і якщо яка-небудь подія могла бути пов'язано з викидом атмосфери.

На основі технічного аналізу МАГАТЕ поєднання штучних радіонуклідів, про які було повідомлено, що викид, ймовірно, був пов'язаний з ядерним реактором, або в експлуатації, або в технічному обслуговуванні. МАГАТЕ виключило, що викид радіації пов'язаний з неналежним поводженням з радіоактивним джерелом. Крім того, він навряд чи буде пов'язаний з заводом з перероблювання ядерного палива, басейном з відпрацьованим паливом або з використанням радіації в промисловості або медицині.

На основі даних та інформації, доведених до відома МАГАТЕ, поки не встановлено ніяких конкретних подій або місць для розгону радіонуклідів в атмосферу. Для цього МАГАТЕ залежить від отримання такої інформації від країни, де стався викид.

Відзначимо, що Росія і 36 інших країн, включно з Україною, повідомили, що на їх території не було витоку.

За даними американської розвідки, Росія і Китай проводять випробування ядерної зброї малої потужності.

У зв'язку з цим в середин травня у Вашингтоні вперше з 1992 року обговорювали можливість проведення ядерних випробувань. Також керівництво США ініціювала переговори про контроль над ядерними озброєннями.

У Кремлі традиційно все заперечують і стверджують, що Росія не порушує Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

У серпні 2019 року в Архангельській області Росії на території військового полігону під час випробування рідинного реактивного двигуна стався вибух і почалася пожежа. Пізніше стало відомо, що при аварії нової рухової ракетної установки загинуло п'ять співробітників російської держкорпорації "Росатом".

Незадовго до цього США офіційно вийшли з ДРСМД, після того, як минув наданий Росії піврічний термін на ліквідацію ракети 9М729, чим Москва порушила угоду.

Ще в березні Володимира Путін підписав указ про припинення Росією виконання ДРСМД. У липні Росія офіційно припинила дію ДРСМД.

Детальніше про мотиви виходу США з Договору читайте у статті Олексія Їжака "Усе ближче до ядерного раю" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі