Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксувало у Північній Кореї ознаки діяльності з виділення плутонію з відпрацьованого реакторного палива. Отриманий плутоній може використовуватись для створення ядерної зброї. Про це заявив 7 травня голова МАГАТЕ Рафаель Ґросс, повідомляє Радіо Свобода.
МАГАТЕ не має доступу до ядерних об’єктів Північної Кореї. Уряд КНДР у 2009 році вислав з країни інспекторів ООН, що займаються моніторингом робіт із використання ядерної енергії.
Базована у Відні організація відстежує діяльність Північної Кореї, використовуючи супутникові знімки. Серед об’єктів на території КНДР, за якими триває спостереження, фігурує і головний ядерний комплекс у Йонбені.
У щоквартальній доповіді, представленій на засіданні Ради керівників МАГАТЕ, Рафаель Ґросс розповів, що над підприємствами в Пхеньяні, які обслуговують лабораторію з переробки ядерних відходів, продовжує підніматися пара.
«Парова установка, яка обслуговує радіохімічну лабораторію, продовжує працювати з моменту моєї останньої заяви в березні», – наголосив Ґросс. Він, однак, визнав, що на підставі цього спостереження неможливо підтвердити факт переробки.
Протягом останніх трьох місяців не було ніяких ознак ведення робіт на головному реакторі в Йонбені, де, як вважають фахівці МАГАТЕ, вироблявся плутоній для ядерної зброї. Раніше Ґросс висловлював припущення, що реактор був закритий із грудня 2018 року.
Раніше стало відомо, що в Північній Кореї завершено будівництво підводного човна. Субмарина може нести на борту три балістичні ракети.