"Добре, що ми досягли домовленості про те, що Росія повинна залишитися в Парламентській асамблеї Ради Європи – в тому числі з тим, щоб мільйони росіян могли добиватися захисту в Європейському суді з прав людини", – наводить міністерство слова Мааса.
Außenminister @HeikoMaas: "Es ist gut, dass wir uns geeinigt haben, dass Russland in der parlamentarischen Versammlung im Europarat bleiben soll - auch, damit Millionen Russen Schutz beim Europäischen Gerichtshof für Menschenrechte einfordern können." @coe pic.twitter.com/Vgs4gTZgWz
- Auswärtiges Amt (@AuswaertigesAmt) 17 травня 2019 р.
Зазначимо, 39 з 47 держав – членів Ради Європи підтримали проект рішення про повернення Росії до роботи в раді за надзвичайною процедурою. Остаточне рішення мають прийняти на засіданні в Гельсінкі 17 травня. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін скасував свій візит у Гельсінкі, заявивши європейським міністрам закордонних справ, що зняття санкцій ПАРЄ з РФ без виконання Кремлем умов для їх скасування означатиме підрив "мінського процесу".
У червні 2017 року Росія перестала сплачувати членські внески в Раду Європи, але обіцяє відновити їх, коли "ПАРЄ усуне загрозу подальшої дискримінації національних делегацій". У минулому році генсек РЄ Турбйорн Ягланд заявив, що якщо Росія не відновить платежі в бюджет організації в 2019 році, її участь у статутних органах буде припинено.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи: перезавантаження" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".