"Висловившись за конституційну реформу, турецький народ підтримав зусилля чинної влади, спрямовані на досягнення економічного зростання, політичної стабільності і миру в державі. Переконаний, що прийняте на референдумі рішення буде сприяти подальшому зміцненню суверенітету й незалежності Туреччини", - йдеться у привітанні.
Нагадаємо, що 16 квітня в Туреччині відбувся референдум щодо конституційної реформи. Згідно з даними державного інформагентства Anadolu, її прихильники з мінімальним відривом (51,4% проти 48,6%) здобули перемогу. Опозиція заявила про численні порушення під час голосування та про наміри оскаржити його результати в суді.
Ініціатори реформи пропонують внести 18 поправок в основний закон, які повинні суттєво розширити повноваження президента. Президент Туреччини займе також посаду голови уряду, оскільки посада прем'єр-міністра в Туреччині буде скасована в 2019 році. Ердоган також зможе залишатися при владі протягом десяти років (двох п'ятирічних термінів президентства) – до 2029 року.
Лукашенко вперше був обраний президентом Білорусі в 1994 році. У 1996 році за результатами референдуму про поправки до конституції відлік п'ятирічного терміну президентства розпочато заново, а Лукашенко отримав додаткові повноваження. Лукашенко також обирався президентом в 2001 році, 2006 році, в 2010 році і в 2015 році.