Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що 3 показав Російській Федерації, що не все в цьому світі можна взяти силою.
"Цей конфлікт був корисний для Росії, якщо можна так сказати, тому, що Росія переконалася, що силою взяти, воювати небезпечно у зовнішньому світі. Більш того, неможливо", - сказав білоруський лідер в інтерв'ю Bloomberg.
Він також висловив чітку позицію, що Білорусь не хоче бути і не буде однієї із західних провінцій Росії, про яку мріють деякі росіяни з імперським мисленням. Більш того, він упевнений, що Білорусь зможе себе захистити.
"Хто б не прийшов до нас з мечем, той від меча і загине. Ми будемо воювати проти європейців, американців, росіян - кого завгодно. Якщо він поставить перед собою мету завоювати цей шматок землі, на якому повинні жити білоруси", - сказав Лукашенко.
У той же час, він висловив упевненість, що Росія і її влада, у вигляді Володимира Путіна, або при іншому лідері, не буде конфліктувати з Росією, хоча визнав, що "в минулому" з боку РФ звучали натяки на входження до складу РФ, але були припинені.
Щодо Путіна, він виступив у ролі адвоката російського президента перед західною громадськістю, спробувавши довести, що російський лідер "не така людина", щоб прагнути до відновлення імперії.
У той же час Лукашенко висловив упевненість, що насправді Путін "не така людина", щоб прагнути відновлення імперії, але додав, що якщо "хтось" вже занадто буде "зариватися", то йому доведеться за це відповісти.
Щодо подальшої інтеграції в рамках Євразійського союзу, Лукашенко зазначив, що ні в Білорусі, ні в Казахстані ще не готові до запровадження єдиної валюти з Росією.
У цьому ж інтерв'ю Лукашенко висловив думку, що без участі США в Україні не буде стабільності.
Раніше Лукашенко відкинув можливість розглядання Білорусі як частини "руського міру". У той же час, він зазначав, що "Росія для Білорусі - святе", і що він обережно ставиться до зближення і "загравання" з країнами Заходу, так як "не дуже" довіряє їм.