Білоруський президент Олександр Лукашенко пообіцяв підставити плече президенту РФ Володимиру Путіну, стала об'єктом критики з боку Заходу, котрий звинувачує Росію в ескалації української кризи.
Про це Лукашенко сказав у Москві в четвер, 8 травня на зустрічі з президентами Росії, Вірменії, Киргизії і Таджикистану, які входять в Організацію договору про колективну безпеку.
Перш Лукашенко стримано реагував на події на Україні, виступав проти підтриманої Кремлем ідеї федералізації країни і називав російську анексію Криму поганим прецедентом.
"Ви, Володимире Володимировичу, повинні знати, що ми будемо поруч, пліч-о-пліч, - сказав Лукашенко. - Це особливо важливо, що Володимир Володимирович у той час, коли американці і Захід фактично пішли на ескалацію напруженості, але поки що, це теж дуже важливо і небезпечно, через економіку і фінанси", - сказав Лукашенко.
Захід, який запровадив санкції проти низки російських чиновників і компаній за анексію Криму, загрожує розширити санкції проти Москви, якщо та не припинить втручання у внутрішні справи України.
Порівнявши загибель кількох десятків людей у пожежі в Будинку профспілок в Одесі з Хатинню, білоруської селом, яку нацисти спалили разом з жителями під час другої світової війни, Лукашенко сказав, що не може залишатися осторонь.
"Ми, природно, не можемо на це дивитися, бо там наші люди, і вони волають про допомогу і потребують реагування на подібні речі", - сказав білоруський лідер.
У середу Путін закликав сепаратистів на сході України відкласти запланований на 11 травня псевдореферендум про незалежності, проте, вже в четвер лідери повстанців заявили, що голосування пройде як і планувалося, незважаючи на прохання Путіна.
Лукашенко, який став нев'їзним у ЄС і США після розгону протестів у 2010 році, назвав реакцію Заходу "неадекватною" і порадив Путіну не боятися західних санкцій коли у нього є союзники в ОДКБ:
"Наші внутрішні можливості при об'єднанні в рази збільшуються, - сказав Лукашенко. - Якщо чогось немає в Росії, цього вистачає в інших республіках, якщо в республіках чогось не вистачає, це є в Росії".
Стагнуюча економіка Білорусії залежить від російських кредитів і дешевих енергоносіїв. Лукашенка вже кілька років домагається від Москви згоди залишати в Білорусії мита від експорту нафтопродуктів, перероблених з російської нафти.
Під час останніх переговорів у Мінську 29 квітня Москва заявила, що питання про мита може вирішитися до 2025 року. !zn
Читайте також:
Білоруські танки ніколи не в'їхали в Україну, - Лукашенко
Лукашенко: Україні не можна ставати федерацією, це повний ідіотизм
ОБСЄ готова фінансувати виконання плану роззброєння в Україні
Заяви Путіна не підтверджуються реальними кроками: війська РФ залишаються біля кордонів України