Люксові fashion-бренди відмовляються продавати свої товари покупцям із Росії. Про це повідомляє Коммерсантъ FM.
З неможливістю зробити покупку в бутіку зіткнулися російськомовні клієнти Chanel у Дубаї та Мілані, хоча сам бренд офіційних заяв із цього приводу не робив.
Так дівчині у Дубаї не продали сумку, коли дізналися її номер телефону. Він починався із +7. Іншій росіянці сказали, що можуть продати сумку, але треба підписати папери про те, що вона не носитиме її в Росії. Вона відмовилась і теж залишилася без сумки.
У Мілані хлопець на прохання своєї дівчини купував сумку Chanel та попросив доставити її в готель. Коли сумка не приїхала, йому пояснили, що він росіянин, тож сумки не буде. Йому запропонували оформити повернення, але він відправив по цю сумку італійку.
Російська блогерка Олена Бочарнікова також розповіла, що її сестрі не продали браслет у НІмеччині у Cartier. За кілька місяців вона замовила браслет, залишила передоплату 100% і повернулася до Росії. Днями з нею зв'язався менеджер, сказав, що браслет є, але забрати і продати вони його не можуть.
"Сенс був у тому, що вибачте, але ж ви з Росії. Сказали, що гроші повернуть", — обурилася блогерка.
"Ця історія почалася кілька тижнів тому, коли деякі люксові бренди стали адаптуватися до директив європейської влади, яка всіляко забороняє будь-який експорт на територію Росії. Якщо росіянин, який проживає в Росії, купує, наприклад, сумку Hermes у Франції та відвозить її до Росії, це вважається експортом", - пояснила співробітниця європейського бутика одного з люксових брендів.
"Останні уточнення, які з'являлися останнім часом, у тому, що продавати росіянам все-таки можна, якщо вони доведуть, що вони є нерезидентами. А якщо вони є резидентами Росії, то треба якимось чином довести, що придбаний товар не потрапить до РФ. Тут усі остаточно заплуталися. Незрозуміло, які документи можуть це легально підтверджувати", — додала вона.
Нагадаємо, в Росії продовжує дорожчати цукор. Ціни знову зросли , з 79 до 90-92 руб. за кг.