Людство повинно побоюватися не апокаліпсису, а низки катастроф – Ніл Фергюсон

Поділитися
Людство повинно побоюватися не апокаліпсису, а низки катастроф – Ніл Фергюсон Ніл Фергюсон вважає, що ми повинні побоюватися катастроф, з якими не справляємося © скриншот
За його словами, ми маємо зосередитися на катастрофах, з якими ми не справляємося.

Історик, письменник, журналіст, старший науковий співробітник Інституту Гувера Ніл Фергюсон під час дискусії Ялтинської європейської стратегії (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука заявив про те, що кінець світу може бути викликаний не однією подією, а низкою відносно «невеликих» катастроф, які загрожують тільки деякій частині спільноти, і з якими ми не можемо впоратися.

«Не дивлячись на те, що ми вид, який найбільш схильний до кооперації, ми також вид, який найбільш схильний до саморуйнування... Імовірність зникнення для людства не нульова. Ми дуже багато зараз говоримо про кліматичні зміни. Але це загроза, яка прогресує дуже повільно, на відміну від пандемії, наприклад. У січні 2020 роки ми сиділи в Давосі і говорили про кліматичні зміни, там було чотири людини з Уханю, вірус дуже швидко поширився. Якби він був більш смертоносним, страшно уявити, що могло б статися», - заявив Фергюсон.

У своїй промові він зазначив, що ймовірність глобального знищення людства приблизно 1 до 6, що дуже багато. Але ми повинні думати в першу чергу не про таке знищення, а про більш «дрібні» катастрофи, які можуть знищити порівняно невеликі групи.

«Ми поки не маємо переживати про кінець світу. Але існує величезна кількість катастроф, на які ми неправильно реагуємо. Україна - це найкраще місце, в якому можна говорити про низку катастроф, оскільки саме на її долю випала велика їхня кількість... Ми повинні фокусуватися на ймовірності катастроф, які можуть вбити 1-20% населення. Подумайте про наслідки Голодомору для населення України, це руйнівна катастрофа, яка вбила приблизно п'яту частину населення. Потрібно думати не про повне знищення людства, а про такі катастрофи, які відбуваються в глобальному масштабі», - додав Фергюсон.

Ялтинська європейська стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється та розбудовується європейське майбутнє України в глобальному контексті. Вже понад десять років YES виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для відкритої дискусії між провідними політичними силами. YES об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.

Фонд Віктора Пінчука – це незалежна приватна міжнародна благодійна організація, яка базується в Україні. Фонд був створений 2006 року бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком з метою надання можливості новим поколінням змінити країну та світ. Для її реалізації Фонд розробляє проекти та розбудовує партнерства як в Україні, так і  поза її межами. З 2006 року у трансформацію України Фондом було інвестовано понад 153 млн. доларів США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі