Людство не готове до нової пандемії — Рада з моніторингу глобальної готовності

Поділитися
Людство не готове до нової пандемії — Рада з моніторингу глобальної готовності © Gerd Altmann / Pixabay
Тим часом ризик її виникнення провокує низка чинників — від урбанізації та інтенсивного розвитку сільського господарства до нерівності та появи ШІ. 

Рада з моніторингу глобальної готовності у своєму щорічному звіті наголосила, що людство не готове до наступної пандемії навіть попри все, що воно дізналося під час пандемії коронавірусу. Про це повідомляє The Telegraph, додаючи, що експерти закликають вжити необхідних заходів для підвищення готовності до ймовірного нового масштабного спалаху захворюваності.

Ризик нової пандемії підвищують багато чинників — від урбанізації та інтенсивного розвитку сільського господарства до нерівності та появи штучного інтелекту. Всі ці виклики виникли поруч з тим фактом, що світової загрожує інше випробування глобальної готовності – пташиний грип H5N1. Він продовжує передаватися від інфікованої великої рогатої худоби та птиці до людей у ​​США. Також швидко поширюється й новий варіант віспи, це відбувається у Центральній Африці. Окрім того, експерти нагадали про вірус Марбурга, який є "двоюрідним братом" Еболи — у Руанді від нього вже померли понад десять людей. 

"Зміна моделей життя та постійне втручання людської діяльності в природне середовище змінюють глобальний ландшафт ризиків і роблять появу нових патогенів більш вірогідною", — сказано у повідомленні. 

Експерти наголошують, що сьогодні, попри усі уроки covid-19, людство не готове до нової пандемії. Тим часом ризик виникнення епідемії високий. 

"Людство краще, ніж будь-коли, здатне стримувати спалахи у джерелі. Воно має кращі медичні заходи, які можуть знизити захворюваність і смертність, і воно краще організоване для реагування через міжнародні рамки, такі як Міжнародні медико-санітарні правила", — сказано у повідомленні.

Попри ці покращення, існує велика ймовірність того, що наступна пандемія знову "застане світ дрімаючим без планів готовності, готових до реалізації з першого дня", припускають науковці. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі