Одне обличчя, але дві сторони історії. На перший погляд, це виглядає як майстерний фотошоп — демонстрація старіння в дії. Але образ водія вантажівки Вільяма МакЕлліготта насправді є суворим нагадуванням про руйнівну силу сонця. Ліва сторона обличчя 66-річного чоловіка вкрита глибокими зморшками і опущена після 28 років перебування на сонці, промені якого падали через бічне вікно його вантажівки. Права сторона, на яку не потрапляла велика кількість сонячних променів - це підтягнуте, чисте та більш молоде обличчя, пише The Guardian.
МакЕлліготт не помічав асиметрії, яка розвивалася фактично протягом 15 років і звернувся до лікарів лише тоді, коли онуки почали запитувати його про «нерівності» на обличчі. Лікарі були шоковані, і зображення чоловіка було опубліковане в New England Journal of Medicine як яскравий приклад одностороннього дерматогеліозу або фотостаріння, спричиненого тривалим впливом УФ-променів.
Фото демонструє небезпеку для робітників, які вважають себе захищеними від сонця, за словами виконавчого директора організації підтримки людей з раком шкіри Гілли Натталл. Натталл звернулася до генерального секретаря Британського конгресу тред-юніонів Брендана Барбера, із закликом сприяти підвищенню обізнаності про ризики, які несуть сонячні промені для працівників, у тому числі таких, як водії таксі і навіть продавці, які вважають себе повністю захищеними від сонячного впливу.
«Вони не думають, що їм загрожує якась небезпека», - каже Натталл.
Вона бачила серйозні пошкодження від сонячних променів на руках продавців або водіїв. Лобове скло автомобіля не захищає від променів UVA. Такі промені рідко викликають очевидні сонячні опіки, на відміну від ультрафіолетових променів, але саме вони часто спричиняють фотостаріння та можуть навіть призвести до раку шкіри.
Подібно до того, як зображення зморшок, спричинених курінням, використовуються для демонстрації реальних наслідків цієї поганої звички, благодійні організації сподіваються, що справжні образи, такі як зображення МакЕлліготта, можуть шокувати людей і змусити їх захищатися від сонця.
Благодійна організація, яка допомагає боротися з раком шкіри Skcin використовувала у презентаціях подібну ілюстрацію старіння від дії сонця. Організація показала фото жінок-близнюків, одна з яких працювала все життя на відкритому повітрі, а друга - в офісі.
«Це завжди викликає шок. Головне – дати людям зрозуміти, що це не вигадка, а реальні фотографії», - говорить Шарлотта Фіонда з фонду Skcin. Зображення МакЕлліготта може також вплинути на чоловіків, яких раніше б навіть і не турбували кілька зморшок, за словами Фіонди.
«Обізнаність робить людей більш поміркованими та, можливо, змусить їх діяти, адже вони зазвичай думають, що рак шкіри – це щось маловірогідне та віддалене», - каже вона.
«Уява - дуже потужна річ. Але не потрібно уявляти власну шкіру через 20 років - історія Вільяма - це те, що буде повторюватися знову і знову», - додає Натталл.
Раніше повідомлялося, що сонячне світло здатне зруйнувати коронавірус. Згідно з дослідженням, вплив полуденного сонячного світла може інактивувати коронавірус протягом 11-34 хвилин влітку в більшості міст США і інших міст світу.