Ліз Трасс заявила, що розглядає можливість перенесення посольства Великої Британії в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму. Це суперечливий крок, який порушить десятиліття зовнішньої політики Лондона. Під час зустрічі в кулуарах Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку політик розповіла тимчасовому лідеру Ізраїлю Яіру Лапіду про «перегляд питання щодо поточного розташування» будівлі. Про це з посиланням на заяву резиденції прем'єра на Даунінг-стріт пише The Guardian.
Статус Єрусалиму, який ізраїльтяни та палестинці вважають своєю столицею, є одним із найбільш чутливих питань у довготривалому конфлікті.
Східний Єрусалим разом із Західним берегом і сектором Газа згідно з міжнародним правом вважається окупованою палестинською територією після Шестиденної війни в 1967 році.
Шестиденна війна 1967 року визначила політичну ситуацію на Близькому Сході на десятиліття
Нагадаємо, тоді Ізраїль у війні проти коаліції з Єгипту, Сирії, Йорданії, Іраку і Алжиру встановив контроль над Синайським півостровом, Сектором Гази, Західним берегом річки Йордан, Східним Єрусалимом та Голанськими висотами. Наслідки війни досі визначають політичну ситуацію в регіоні.
Як і переважна більшість міжнародної спільноти, позиція Великої Британії до цього моменту полягала в тому, що розділене місто має приймати консульства, а не посольства, доки не буде досягнуто остаточної мирної угоди.
Виконання Трампом передвиборчої обіцянки у 2018 році визнати Єрусалим столицею Ізраїлю викликало міжнародний осуд і призвело до протестів і сутичок, під час яких ізраїльські війська вбили десятки палестинців. Тодішній прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей розкритикувала цей крок.
У четвер прем’єр-міністр Ізраїлю написав у Twitter свою подяку Трасс за те, що він назвав «позитивне сприйняття» цього кроку. «Ми продовжуватимемо зміцнювати партнерство між країнами», – сказав він.
Окрім США, лише три країни мають посольства Ізраїлю в Єрусалимі – Косово, Гондурас і Гватемала – усі вони переїхали з Тель-Авіва після переїзду США.