Литва вступає в єврозону, щоб остаточно відірватися від Росії – Financial Times

Поділитися
Литва вступає в єврозону, щоб остаточно відірватися від Росії – Financial Times Литва вступає в єврозону в четвер. © eu2013.lt
Голова центрального банку Литви вважає, що євро сьогодні не просто валюта, а й геополітичний гарант безпеки.

В четвер Литва стане 19-ю країною, валютою якої стане 3. Таким чином балтійська пострадянська країна хоче закріпити свої зв'язки з Заходом і остаточно відірватися від Росії.

Про це сьогодні пише Financial Times. Видання зауважує, що Литва ще три дні лишатиметься єдиною країною Балтії з національною валютою. За останні кілька років це перший випадок, коли країну приймають в зону обігу загальноєвропейської валюти.

Міністр фінансів Литви Рімантас Садзіус прокоментував, що втуп його країни до єврозони – логічне завершення процесу, який тривав останні 10 років.

"Переваги бути членом Євросоюзу, НАТО, єврозони очевидні для всіх", - сказав латвійський міністр.

Разом з тим, у Вільнюсі розглядають загальноєвропейську валюту ще й як гаранта безпеки. З початком агресії Росії проти України, російські військові неодноразово влаштовували провокації в Балтії, порушуючи територіальний і повітряний кордон Естонії, Латвії і Литви.

"З тримільйонним населенням і гіркою пам'яттю про російське покровительство, Литва намагається закріпити свої зв'язки із Заходом", - йдеться в статті.

"Членство в єврозоні – це економічний крок і проект. Але на фоні сьогоднішньої геополітичної ситуації, це ще й означає тіснішу інтеграцію із західним світом. І для нас це дуже важливо", - сказав голова Центрального банку Литви Вітас Васіліаускас.

Читайте також: Американські сенатори рекомендують Обамі визнати "ДНР" терористичною організацією

В цей же час, Вільнюс виступає союзником Києва в ЄС, вимагаючи від Заходу більшого тиску на Москви, аби вона відмовилася від своєї агресивної політики. Зокрема, Литва наполягає на військовій допомоги Євросоюзу Україні.

"Україні повинна надаватися військова підтримка. Це дуже чітка моя позиція з цього питання, допомога повинна надходити в будь-якій формі - економічної, фінансової, форм підтримки багато, але головний меседж - ви не одні, це головний меседж, який я можу вам надіслати", - сказала Грібаускайте.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі