Уряд Литви розглядає варіанти залучення самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка до міжнародного суду через спровоковану ним кризу з мігрантами на кордоні. Про це заявив у п'ятницю міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, повідомляє "Європейська правда", з посиланням на портал Delfi.
"Наскільки я знаю, перші дискусії про створення такої робочої групи в уряді вже розпочато, інституції розпочали діалог. Я хочу наголосити, що це робоча група, яка дасть оцінку, як цей процес слід розвивати далі, ми говоримо ще не про звернення, а про оцінки можливості такого звернення", 1 сказав Ландсбергіс.
Глава литовської дипломатії уточнив, чи бачить він підставу для такого заходу стосовно білоруського диктатора.
"Політично - так, але тут слово за юристами", 一 відповів Ландсбергіс.
На питання, через які саме дії можна було б ініціювати процес над Лукашенком, Ландсбергіс відповів, що це передчасне питання.
"Дещо передчасне питання, оскільки звернення може бути як щодо Лукашенка, так і за режимом, можна подати (до суду) на державу, я знаю, що дискусії тільки почалися. Буде дана професійна оцінка всім можливостям із залученням міжнародних експертів", 一 сказав міністр., підтвердивши у своїй, що підтвердження справи юридично документуються.
Глави комітетів парламентів Литви та ще 16 країн Європи два тижні тому звернулися до керівництва Європейського союзу та НАТО із пропозицією ініціювати міжнародний судовий процес проти Лукашенка.
Глави комітетів, які займаються питаннями європейської політики, пропонують передати справу Білорусі до Міжнародного суду справедливості, оскільки, на їхню думку, режим Лукашенка порушив міжнародну Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських видів, що принижують гідність, поводження та покарання.
Докладніше про те, як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість» у ZN.UA.