У стратегії також йдеться, що умови безпеки Литви погіршилися.
Згідно з документом, ймовірність військової агресії проти Литви чи інших країн регіону вже не є теоретичною і в майбутньому може зрости. Також підкреслюється, що армія Литви повинна бути готова дати відповідь на загрози, пов'язані з іррегулярними збройними формуваннями, на інформаційні та кібернетичні атаки.
"Військова стратегія 2012 року перестала відповідати реаліям безпеки і встає перед армією Литви новим завданням. З урахуванням досвіду Грузії і України армія Литви повинна бути готова реагувати як самостійно, так і спільно із союзниками, як на звичайні, так і на неконвенційні загрози", - сказав міністр оборони Юозас Олякас.
У стратегії закріплюється прагнення мати дислоковані на постійній основі в Литві сили і озброєння союзників по НАТО. В документ також включені положення про підтримку реформ в галузі безпеки в країнах східного сусідства та зміцненні місцевих збройних сил.
У стратегії залишається без зміни головна військова мета - разом із союзниками забезпечити надійне стримування, а в разі невдачі зі стримуванням - самостійно і спільно із союзниками забезпечити оборону Литви.
З урахуванням змін у правових актах підкреслюється здатність армії Литви в мирний час проводити обмежені військові операції, реагуючи на збройні інциденти місцевого характеру і порушення кордону.
У стратегії встановлюються нові вимоги для армії Литви: закріплюється здатність швидко змінювати структуру мирного часу на військову, постійно утримувати одиниці високої боєготовності і негайно реагувати на загрози. Велика увага приділяється підготовці діяти спільно з цивільними структурами і здатність надавати допомогу в якості приймаючої сторони союзницьких сил.
Підкреслюється, що повинна забезпечуватися ефективна кібернетична оборона систем командування і управління литовської армії.
Раніше Пентагон поставив Росію на перше місце в списку глобальних загроз для США. Глава Пентагону Ештон Картер підкреслив, що Пентагон здійснює "сильний і збалансований підхід для стримування російської агресії" у Східній Європі.