Лідери країн-членів Європейського Союзу закликають Російську Федерацію до повного і всеосяжного співпраці з Міжнародною спільною слідчою групою, яка займається розслідуванням загибелі пасажирського авіалайнера Boeing 777 рейсу МН17, збитого у небі над Донбасом 17 липня 2014 року, йдеться у висновках Європейської Ради у рамках саміту лідерів держав та урядів країн-членів Євросоюзу, який проходить у Брюсселі 20-21 червня, передає УНІАН.
"17 липня виповнюється п'ять років з часу збиття літаку рейсу MH17, що забрав життя 298 осіб. Європейська Рада знову повторює свою повну підтримку всім зусиллям з метою встановлення правди, справедливості та відповідальності для потерпілих та їхніх найближчих родичів у відповідності з резолюцією 2166 Ради безпеки ООН", – сказано у спільній заяві лідерів країн Євросоюзу.
Європейська рада в контексті розслідування загибелі авіалайнера вітає і підтримує початок кримінального переслідування оголошених 19 червня чотирьох винуватців трагедії. При цьому глави країн Євросоюзу закликають Росію "повністю взаємодіяти з поточним розслідуванням і висловлюють свою повну довіру незалежності та професіоналізму правових процедур, які доведеться здійснити в майбутньому".
19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, які причетні до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський (він же "Хмурий"), Олег Пулатов (він же "Гюрза"), Ігор Гіркін (він же "Стрєлков") і українець Леонід Харченко (він же "Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.
СБУ оголосила про підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".
Нагадаємо, 17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.
Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.
Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу".Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.
Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.