Лідери ЄС сваряться через спробу покрити дефіцит від Brexit в 75 млрд євро – The Guardian

Поділитися
Лідери ЄС сваряться через спробу покрити дефіцит від Brexit в 75 млрд євро – The Guardian © European Commission / Twitter
Спроба домовитися про остаточному варіанті бюджетної угоди на саміті виглядає малоймовірною прем'єр Данії.

Саміт, покликаний внести зміни до довгострокового бюджету ЄС, виглядає приреченим на невдачу вже у перший день переговорів через кардинально різні підходи як заповнити дефіцит у 75 млрд євро, що утворився після Brexit. Про це йдеться у статті The Guardian.

Зокрема президент Європейської ради Чарльз Мішель піддався критиці через те, що він прагне "надто високого рівня", запропонувавши бюджет у розмірі 1,074% від валового національного доходу ЄС (1,094 трлн євро).

У відповідь на це один з європейських дипломатів прокоментував апетити Мішеля: "Він хотів отримати достатню кількість грошей, щоб придбати Range Rover; у нас є лише гроші на Volkswagen - і найгірше, що він попросив Мутті заплатити за Range Rover".

Високопосадовці ЄС наполягають на тому, що переговори продовжаться, лідери готуються знову зустрітися в опівдні за центральноєвропейським часом. Але прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила журналістам, коли прибув, що малоймовірно, що лідери ЄС досягнуть остаточної угоди про бюджет на саміті.

"Я готова залишитись хоч всі вихідні, але ні, я не думаю, що ми зможемо домовитися", - сказала вона, додавши, що лідерам, ймовірно, буде потрібна ще одна зустріч у березні.

Очікується, що 27 глав держав та урядів обговорюватимуть декілька моделей фінансування щонайменше впродовж суботи, а можливо, і всіх вихідних, визначаючи бюджет з 2021 по 2027 рр. для різних програм ЄС, від сільського господарства до космосу, сфери оборони та регіонального розвитку.

Джерела заявили, що переговори, швидше за все, зайдуть у глухий кут, якщо президент Європейської ради не подасть суттєво переглянуту пропозицію.

Держави, що називають себе "економними", а це Нідерланди, Австрія, Швеція та Данія, наполягають на бюджеті не більше 1% від валового національного доходу ЄС та збереження відшкодувань для них.

У перший вечір саміту в четвер Меркель приєдналася до групи лідерів, наполягаючи, що Німеччина також прагнутиме зберегти існуючу схему відшкодувань протягом семирічного періоду.

Прибувши на саміт у п'ятницю вранці, прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіч сказав, що, якщо лідери не передумають, "ми можемо повертатись додому". Бабіч заявив: "Вони пропонують, щоб усі держави платили в бюджет у розмірі 75 млрд євро менше, ніж пропонується".

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте очолив боротьбу "економних" держав проти більш широких вимог так званої групи "згуртованих друзів", які є найбільшими отримувачами коштів для розвитку найбідніших країн ЄС.

Нідерланди стверджують, що пропозиція Мішеля збільшить членські внески на 20%.

Еммануель Макрон закликав колег-лідерів не дозволяти Brexit стати на заваді амбіцій ЄС щодо витрат, оскільки він прагнув вибити додаткове фінансування для французьких фермерів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі