Лідери ЄС назвали умови євроінтеграції Західних Балкан

Поділитися
Лідери ЄС назвали умови євроінтеграції Західних Балкан
Європейські лідери висловились за розширення Європейського Союзу, але зробили акцент на тому, що балканські країни повинні провести ряд реформ.

Керівники держав-членів Євросоюзу підтримують європейську інтеграцію держав Західних Балкан, але за умови проведення реформ і підвищення ефективності боротьби з корупцією в цих країнах. Про це заявили окремі керівники держав перед початком саміту ЄС - Західні Балкани, який проходить у Софії, повідомляє Укрінформ.

"Підтримую прагнення держав Західних Балкан стати частиною Європейського Союзу. Однак вважаю, що ми повинні обережно поставитися до цього процесу і допомагати державам, які прагнуть до Європи. Ми не повинні поспішати, цим країнам необхідно ще провести відповідні реформи", - зазначив у розмові з журналістами президент Франції Еммануель Макрон.

Аналогічну думку висловили канцлер ФРН Ангела Меркель і її австрійський колега Себастьян Курц, який висловився, зокрема, на підтримку ідеї розширення Євросоюзу.

Лідер Європейської народної партії Джозеф Дол, у свою чергу, підкреслив, що держави Західних Балкан мають підвищити ефективність боротьби з корупцією.

Як повідомлялося, у четвер, 17 травня, вперше за останні 15 років, в Софії проходить саміт ЄС - Західні Балкани. Керівники та голови урядів країн-членів ЄС обговорюють перспективи європейської інтеграції держав цього регіону.

У саміті не буде брати участь іспанський прем'єр Маріано Рахой через невизнання Іспанією Косово.

Читайте також: Росія може підірвати Балкани через плани ЄС щодо розширення - The Guardian

У Брюсселі погодили текст декларації для саміту ЄС-Західні Балкани. ЄС намагається надати імпульс інтеграції Західних Балкан в Євросоюз, на тлі геополітичної гри Москви з дестабілізації ситуації в регіоні.

Раніше, The Guardian писали про те, що Росія може підірвати Балкани через плани розширення ЄС. Для інтеграції Західних Балкан Брюсселю доведеться зіграти в серйозну геополітичну гру.

Директор із зовнішньої політики Центру європейських реформ Іан Бонд на сторінках EUObserver писав про те, що навіть якщо питання членства зараз не актуальне, Євросоюз все одно може багато чого зробити для підтримки стабільності і процвітання сусідів. Так, ЄС варто збільшити політичні контакти з Україною, Грузією і Молдовою, щоб запевнити їх, що вони до цих пір на європейському радарі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі