Лідери ЄС домовилися про посилення військової підтримки України — заява

Поділитися
Лідери блоку вкотре рішуче засудили агресивну війну Росії проти України.

Вчора, 16 грудня, лідери ЄС зібралися на одноденний саміт у Брюсселі, під час якого були ухвалені висновки щодо війни РФ проти України, енергетики та економіки, а також безпеки та оборони. Зокрема, вони домовилися про збільшення військової підтримки України. Про це йдеться у документі за підсумками саміту.

Військова агресія Росії проти України

Єврорада вкотре рішуче засудила агресивну війну Росії проти України та підтвердила свою повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

«ЄС залишається відданим наданню політичної допомоги Україні, продовженню підтримки переміщених осіб та фінансовій допомозі Україні, зміцненню її стійкості та довгостроковій реконструкції. У цьому контексті ЄС погодився надати Україні 18 мільярдів євро допомоги у 2023 році. ЄС також залишається відданим військовій підтримці, зокрема через Європейський фонд миру та Місію ЄС з військової допомоги, а також шляхом посилення двосторонньої підтримки, зокрема у сфері протиповітряної оборони та допомоги у розмінуванні», - йдеться у документі.  

Також ЄС продовжуватиме надавати необхідну підтримку Молдові, зокрема у сфері енергетичної безпеки.

Допомога Україні пережити зиму

Глави держав та урядів ЄС рішуче засудили напади Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, які завдають ще більших страждань українському народу.

«Кампанія систематичних ракетних ударів Росії по українському цивільному населенню, цивільних об'єктах, енергетичній інфраструктурі та комунальних підприємствах є злочином, який не може бути безкарним. Вона має бути припинена», - завили лідери ЄС.

Єврорада також закликала Росію негайно припинити дії, що загрожують безпеці цивільних ядерних об'єктів та наголосила на повній підтримці роботи Міжнародного агентства з атомної енергії.

З метою допомогти Україні пройти через зиму, ЄС невідкладно активізує надання гуманітарної допомоги та допомоги у сфері цивільного захисту, а також підтримає відновлення критично важливої інфраструктури країни.

Зокрема, лідери ЄС закликали Європейський інвестиційний банк у тісній співпраці з Єврокомісією та міжнародними фінансовими інституціями посилити підтримку найбільш нагальних інфраструктурних потреб України.

Вони також запропонували Єврокомісії посилити координацію з європейською промисловістю та міжнародними партнерами для забезпечення сталого постачання пріоритетного обладнання в Україну, включаючи мобільні пункти обігріву, електрогенератори, трансформатори та високовольтне і освітлювальне обладнання.

Підтримка розслідування та судового переслідування воєнних злочинів

Єврорада привітала та підтримала подальші зусилля для забезпечення повної відповідальності за воєнні злочини та інші найбільш тяжкі злочини у зв'язку з агресивною війною Росії проти України.

Лідери ЄС наголосили на підтримці розслідувань, які проводить прокурор Міжнародного кримінального суду. Вони також проаналізували можливості використання заморожених активів для підтримки відновлення України та закликали Єврокомісію, високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки та Раду ЄС продовжити роботу в цьому напрямку.

«Єврорада підтверджує, що готова підтримати ініціативу України щодо досягнення справедливого миру. Наразі Росія не продемонструвала справжньої готовності до справедливого та сталого миру», - завили лідери блоку.

Санкції проти Росії

Єврорада обговорила шляхи подальшого посилення колективного тиску на Росію з метою припинення агресивної війни та виведення військ РФ з України, а також привітала посилення обмежувальних заходів проти Росії, зокрема, через дев'ятий пакет санкцій ЄС та міжнародне обмеження ціни на нафту.

Глави держав та урядів ЄС підкреслили важливість забезпечення ефективного впровадження обмежувальних заходів та недопущення їх обходу. Вони знову закликали всі країни приєднатися до санкцій ЄС.

Європейська рада також підтвердила своє засудження військової підтримки РФ з боку Ірану.

Продовольча безпека

У контексті зміцнення глобальної продовольчої безпеки Європейська рада підкреслила важливість Чорноморської зернової ініціативи, а також програми «Зерно з України».

Раніше повідомлялося, що представники урядів Європейського Союзу узгодили дев'ятий пакет санкцій проти Росії. Додаткові обмежувальні заходи планують формалізувати під час "письмової процедури" до обіду п'ятниці, 16 грудня.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі