Лідери Японії та Франції обговорили війну РФ проти України

Поділитися
Лідери Японії та Франції обговорили війну РФ проти України © Скріншот Youtube
Еммануель Макрон зустрівся з Фуміо Кісідою.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда розпочав поїздку до Європи та Північної Америки з Парижа, де провів переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном щодо ключових питань, включаючи Північну Корею та війну РФ проти України. Про це повідомляє Japan Today.

Переговори Макрона і Кісіди відбуваються в той час, коли Японія очолює G7 і готується до наступного саміту G7, запланованого на травень в Хіросімі.

«Попереду у нас амбітний порядок денний», - сказав Макрон у спільній заяві з Кісідою перед робочою вечерею.

Макрон подякував Японії за економічну та гуманітарну підтримку України, а також заявив, що обидві країни будуть спільно працювати над подоланням глобальних наслідків російського вторгнення, особливо в питаннях енергетичної та продовольчої безпеки.

У межах запланованих візитів до п'яти країн Кісіда відвідає Італію, Велику Британію, Канаду та США. В Штатах він проведе переговори з президентом Джо Байденом.  

У грудні Японія прийняла ключові реформи в сфері безпеки і оборони, включаючи розширення військового потенціалу, який відходить від післявоєнного принципу виключно самооборони.  

Макрон і Кісіда також обговорили ядерні та ракетні розробки Північної Кореї.

«Японія може розраховувати на нашу незмінну підтримку перед обличчям порушень міжнародного права з боку Пхеньяна», - сказав Макрон.

Кісіда зазначив, що Франція є головним партнером у створенні «вільного і відкритого» Індо-Тихоокеанського регіону, оскільки ситуація з безпекою в регіоні стає все більш напруженою на тлі зростання військової сили Китаю. Він оголосив про активізацію спільних військових навчань з Францією.

Обидва лідери також пообіцяли посилити двосторонню співпрацю між Францією та Японією, в тому числі в галузі ядерної та відновлюваної енергетики, автомобілебудування та оборони.

Японія кардинально змінює свою політику у сфері безпеки та оборони. Найбільшою зміною у стратегічному курсі країни стало офіційне набуття нею можливості нанесення превентивних ударів по ворожих базах і командних пунктах. Японія вважає, що безпековий ландшафт навколо неї нині «такий складний і багатогранний, як ніколи в повоєнній історії».

Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі