Лідери G20 обіцяють справедливе поширення вакцин проти коронавірусу

Поділитися
Лідери G20 обіцяють справедливе поширення вакцин проти коронавірусу Investgazeta
Європейський союз вимагає від G20 $4,5 млрд до кінця року на оплату інструментів боротьби з COVID-19 для бідніших країн.

Лідери G20 найбільших економік світу в неділю пообіцяють заплатити за справедливе поширення вакцин, ліків і тестів від COVID-19 по всьому світу, щоб бідніші країни не залишилися в стороні, і надати їм полегшення боргового тягаря, говориться в проекті комюніке G20.

«Ми не пошкодуємо зусиль, щоб забезпечити доступний і рівноправний доступ для всіх людей відповідно до зобов'язань членів щодо стимулювання інновацій», - заявили лідери в проекті заяви G20, розглянутій Reuters.

«Ми визнаємо роль великої імунізації як глобального суспільного блага».

Лідери заявили, що світова економіка починає відновлюватися, але відновлення залишається «нерівномірним, дуже невизначеним і схильним до підвищеного ризику спаду».

Вони взяли на себе зобов'язання продовжувати використовувати всі доступні інструменти політики до тих пір, поки це необхідно для захисту життів, робочих місць і доходів, і закликали багатосторонні банки розвитку активізувати свої зусилля з надання допомоги країнам у подоланні кризи.

Європейський союз зажадав від G20 $4,5 млрд до кінця року на оплату інструментів боротьби з COVID-19 для бідніших країн.

У законопроекті також міститься заклик до приватних кредиторів приєднатися до мораторію на обслуговування боргу, який «Група двадцяти» хоче продовжити до середини 2021 року і, можливо, на більш тривалий термін, і схвалюються загальні рамки для вирішення проблем боргу крім цього.

«Приватні кредитори не беруть участі, і ми наполегливо рекомендуємо їм брати участь на порівнянних умовах на вимогу відповідних країн», - йдеться в повідомленні.

Лідери також визнали особливі проблеми, з якими стикаються країни Африки і малі острівні держави, що розвиваються, що свідчить про зростаюче визнання того, що навіть деяким країнам з середнім рівнем доходу може знадобитися списання боргів в результаті пандемії.

Прагнучи краще підготуватися до будь-якої потенційної наступної пандемії, яка може статися, лідери G20 також заявили, що вони взяли на себе зобов'язання «підвищувати глобальну готовність до пандемії, запобігати, виявляти та вживати відповідних заходів» і «продовжувати обмін своєчасними, прозорими і стандартизованими даними".

У заяві G20 прозвучала більш смілива заява про міжнародну торгівлю, зміну клімату і ролі Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Трамп, який виступав за двосторонні угоди, скоротив підтримку багатосторонніх інститутів, таких як Світова організація торгівлі, і в цьому році пригрозив вийти з Всесвітньої організації охорони здоров'я, якщо вона не буде реформована. Його адміністрація також раніше блокувала згадки про зміну клімату в комюніке G20.

«Підтримка багатосторонньої торговельної системи зараз важлива як ніколи. Ми прагнемо реалізувати мету вільної, справедливої, інклюзивної, недискримінаційної, прозорої, передбачуваної і стабільної торговогоі інвестиційного середовища, а також зберегти наші ринки відкритими», - йдеться в заяві G20.

Група G20 звільнила на рік найбідніші країни від виплати боргів

G20 також заявила, що буде шукати спосіб оподатковувати міжнародних технологічних гігантів, таких як Google, Amazon, Facebook, Apple або Microsoft, щоб вони платили свою справедливу частку податків.

Інтернет-гіганти отримали велику вигоду від переходу до дистанційної роботи, нав'язаної світовій економіці пандемією, і європейські країни вже давно наполягають на оподаткуванні їх там, де вони отримують свій прибуток, а не там, де вони відкривають свої дочірні компанії в цілях оптимізації оподаткування. Але поки ця ініціатива була заблокована адміністрацією Трампа.

Неминуча зміна варти в Білому домі, схоже, також розблокувала сміливіші формулювання G20 зі зміни клімату.

«Запобігання деградації навколишнього середовища, збереження, сталого використання та відновлення біорізноманіття, збереження наших океанів, просування чистого повітря і чистої води, реагування на стихійні лиха та екстремальні погодні явища, а також боротьба зі зміною клімату є одними з найбільш насущних проблем нашого часу», - відзначають в проекті.

«У міру того, як ми одужуємо від пандемії, ми прагнемо захистити нашу планету і побудувати більш екологічно стійке та інклюзивне майбутнє для всіх людей», - йдеться в повідомленні.

Відзначимо, в суботу Папа Франциск  закликав молодих економістів, підприємців і бізнес-лідерів просувати моделі постпандеміческого розвитку за участю бідних. За його словами, люди після епідемії почнуть ще «глибше падати в гарячкове споживацтво і форми егоїстичною самозахисту».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі