"Ми будемо працювати з приватним сектором, у тому числі з інтернет-провайдерами та адміністраторами відповідних додатків, у боротьбі з використанням інтернету та соціальних мереж в терористичних цілях, таких як пропаганда, фінансування і планування терактів, підбурювання до тероризму, радикалізація і вербування в цілях здійснення актів тероризму, повною мірою поважаючи права людини", - йдеться в гамбурзькому заяві G20 щодо протидії тероризму.
Планується приймати заходи для "відсіювання, виявлення і видалення інформації, яка підбурює до вчинення терактів".
"Ми закликаємо галузь (провайдерів, власників соцмереж і месенджерів – ред.) продовжити інвестування в технології і підготовку кадрів з метою сприяння виявленню, а також оперативного і безповоротного видалення терористичних інформаційних матеріалів. У відповідності з очікуваннями наших громадян ми також заохочуємо співпраця з галуззю в цілях забезпечення законного та неупередженого доступу до наявної інформації, коли такий доступ необхідна в цілях захисту національної безпеки від терористичних загроз. Ми підтверджуємо, що верховенство права застосовується як онлайн, так і оффлайн", - йдеться в заяві "Групи двадцяти".
Як повідомлялося, нещодавно координатор Євросоюзу з питань боротьби з тероризмом Жиль де Кершове попереджав про можливу загрозу "цифрового халіфату", коли терористична організація "Ісламська держава" перейде з Іраку і Сирії в інтернет. За словами Кершове, Євросоюз знає про таку загрозу і створив спеціальні підрозділи для протидії терористам в мережі. Крім того, в ЄС побоюються, що "Ісламська держава" може об'єднатися з "Аль-Каїдою", а також іншими терористичними угрупованнями.