Лідер Австралії вперше за сім років відвідає Китай: мета візиту

Поділитися
Лідер Австралії вперше за сім років відвідає Китай: мета візиту © Олексій Кулеба / Telegram
Аналітики кажуть, що список складних тем для обговорення між прем'єром Австралії та китайським лідером широкий. 

Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз під час першого за сім років візиту австралійського лідера до Китаю підкреслить важливість торгівлі як якоря для стабілізації зв'язків, оскільки напружені відносини сторін повертаються до рівноваги. Про це повідомляє Reuters.

Албаніз, який прибуде до Китаю в суботу, 4 листопада, візьме участь у відкритті найбільшого китайського ярмарку імпорту в Шанхаї, а наступного дня виступить перед великою бізнес-делегацією.

Він також заявив, що на зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном у Пекіні в понеділок, 6 листопада, висловить занепокоєння зростанням напруженості в Південно-Китайському морі.

Уряд Албаніза ставить собі заслугу стабілізації зв'язків із найбільшим торговельним партнером Австралії після приходу до влади минулого року, коли Китай зняв більшість торговельних обмежень, запроваджених в результаті дипломатичної суперечки 2020 року, що коштувало 20 мільярдів австралійських доларів експорту сировинних і продовольчих товарів.

Навіть попри те, що Австралія зближується з союзником у сфері безпеки Сполученими Штатами, які погодилися продати Канберрі атомні підводні човни в межах тристороннього партнерства у сфері оборонних технологій (AUKUS) з Великою Британією і активізували військові навчання, Албаніз наголошує на важливості кращого діалогу з Пекіном.

"Китай є джерелом нашого найбільшого занепокоєння щодо безпеки. Китай також є нашим найбільшим партнером, і ми цінуємо продуктивні відносини", - заявив міністр оборони Австралії Річард Марлз.

Чверть експортних надходжень Австралії з Китаю, це  більше, ніж від трьох інших ключових торгових партнерів - США, Південної Кореї і Японії разом узятих, сказав Албаніз.

"Торгівля як якір забезпечує стабільність і визначеність, що дозволяє розширювати взаємодію, в той час як ми орієнтуємося в невизначених течіях і перешкодах", - заявив глава Австралійсько-китайської ділової ради Девід Олссон.

Понад 250 австралійських компаній візьмуть участь у виставці імпортних товарів у Шанхаї, яку в неділю, 5 листопада, відкриє прем'єр Китаю Лі Цян, демонструючи продукцію, яка була лідером продажів у Китаї до запровадження торговельних бар'єрів.

Голова комітету з глобальної взаємодії Австралійської ділової ради Уорвік Сміт сказав, що Албаніз підкреслить взаємодоповнювальний характер двосторонньої торгівлі у своїй промові перед 500 бізнесменами.

"Важливо, що діалог відновився", - додав він.

Китай високо оцінив вибір часу для візиту - 50-ту річницю першої поїздки до Китаю австралійського лідера, тодішнього прем'єр-міністра Гофа Вітлема.

Але, попри позитивний тон, міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг заявила, що зв'язки сторін не повернуться до того рівня, який був навіть 15 років тому, коли китайські інвестиції різко зросли в економіці.

Цього року Австралія заблокувала деякі китайські інвестиції у видобуток рідкоземельних металів з міркувань національних інтересів, а минулого тижня у Вашингтоні Албаніз намагався заохотити збільшення американських інвестицій в австралійський мінерально-сировинний сектор, щоб зменшити залежність від Пекіна.

Посол Китаю в Австралії Сяо Цян заявив, що зв'язки сторін перебувають на критичному етапі, коли їх стабілізація може перерватися, і закликав до тіснішої співпраці в "таких традиційних сферах, як енергетика, гірничодобувна промисловість, сільське господарство, освіта і туризм".

Аналітики кажуть, що список складних тем обговорення для австралійського і китайського лідерів широкий. 

Раніше повідомлялося, що австралійські військові вперше в історії візьмуть участь у масштабних спільних командно-штабних навчаннях японських сил самооборони і збройних сил США.

Під час переговорів у Токіо міністр оборони Японії Мінору Кіхара і його австралійський колега Річард Марлз, зважаючи на зростання впливу Китаю в регіоні, пообіцяли посилити тристороннє співробітництво зі Сполученими Штатами в галузі безпеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі