Проект створення в Латвії механізованої піхотної бригади сухопутних сил містить кілька етапів і черг. Так, у рамках цього проекту планується поставити загалом 123 одиниці бронетехніки. Проект розрахований до 2020 року, перші поставки бронетехніки були здійснені у 2015 році.
Уся бронетехніка попередьно проходить капітальний ремонт і модернізацію. Крім того, платформи оснащуються сучасною системою протитанкової зброї "Spike", класифікованою НАТО сучасною системою зв'язку та командування.
Основна сума договору включає в себе повне оновлення та капітальний ремонт 123 платформ, закупівлю запчастин і навчання латвійських фахівців ы становить близько 39,418 млн фунтів (46,6 млн євро).
Тим не менш, додатково необхідно планувати закупівлю боєприпасів для знарядь-кулеметів калібру 30 мм, протитанкових ракет і навчального симулятора. У зв'язку з чим загальна сума закупівлі складе 209,607 млн євро.
При цьому загальні витрати проекту механізації (включно зі зберіганням, чищенням і обслуговуванням техніки) у наступні десять років складуть 249,515 млн євро.
Нагадаємо, в березні в Латвію були доставлені п'ять американських гелікоптерів Sikorski Black Hawk ("Чорний яструб" - ред.) у рамках операції Atlantic Resolve. Крім того, туди ж прибули солдати підрозділу Phoenix 10-ї авіабригади армії США.
Нагадаємо, 6 січня у Бремерхафен прибула техніка третьої бронетанкової бригадної бойової групи четвертої піхотної дивізії армії США, що стало відповіддю на занепокоєння європейських союзників США по НАТО у зв'язку з агресивним курсом Росії після анексії Криму.
Про плани США розмістити в Східній Європі додаткову третю бронетанкову бригаду стало відомо в березні минулого року. Близько 4,2 тисяч військовослужбовців розмістяться в Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Румунії і Болгарії на ротаційній основі. США перекинули в ЄС 87 основних бойових танків M1A1 "Абрамс", 20 САУ "Паладин" і 136 БМП "Бредлі".