Латвія запросила у США військову допомогу для стримування Росії

Поділитися
Латвія запросила у США військову допомогу для стримування Росії © Новая газета
Балтійська країна хоче зміцнити свою оборону за допомогою американських ракет Patriot.

Латвія потребує постійної військової присутності США для стримування Росії і хоче зміцнити свою оборону за допомогою американських ракет Patriot, заявив у понеділок міністр оборони Артіс Пабрікс, коли глава НАТО відвідав союзні війська у цій балтійській країні.

Держсекретар США Ентоні Блінкен мав прибути до столиці Латвії - в Ригу пізно ввечері у понеділок перед зустріччю у вівторок із 29 колегами з НАТО. Альянс стривожений нарощуванням російської військової могутності на кордонах України.

"Нам потрібна додаткова міжнародна допомога", - сказав Пабрікс агентству Reuters. «Ми хотіли б мати постійну (військову) присутність США у нашій країні. А морська та протиповітряна оборона в основному зводиться до таких систем, як «Патріот» (ракети земля-повітря)».

Війська НАТО відпрацьовували бойові навички у засніженому латвійському лісі із замаскованими танками та бойовими патронами. 1500 військовослужбовців прагнули зупинити атаку на Ригу, зірвавши і зупинивши просування невідомого супротивника на північ від міста.

«Стримування має вирішальне значення, – сказав канадський підполковник Джон Бенсон, командувач бойової групи НАТО у Латвії.

У зв'язку з анексією Криму Росією у 2014 році та підтримкою Москвою сепаратистів на сході України з липня 2017 року НАТО розгорнула чотири багатонаціональні бойові групи розміром з батальйон для захисту Польщі та прибалтійських держав – Литви, Латвії та Естонії.

Москва заявляє, що вона не має наміру вторгатися до Прибалтики або Польщі, і звинувачує НАТО в дестабілізації Європи, переміщуючи війська ближче до кордонів Росії. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО «не становить безпосередньої загрози».

За словами західних офіційних осіб, у травні Росія зібрала 100 000 військовослужбовців на кордоні з Україною, що є найвищим показником з моменту анексії Криму в 2014 році. НАТО заявляє, що цього місяця на кордоні з Україною відбулося ще одне нарощування військової могутності.

Країни Балтії вважаються найбільш уразливим флангом НАТО, оскільки вони пов'язані з основною територією альянсу лише сухопутним коридором протяжністю близько 60 км (37 миль) між Польщею та Литвою, відомим як Сувалкський розрив.

Військові експерти попереджають, що Росія через Білорусь може захопити пролом, отримавши сухопутний коридор у свій укріплений ексклав Калінінград на Балтійському морі.

На думку експертів, американські війська розміщені в Німеччині, але у разі такого нападу можуть не досягти Балтики досить швидко.

Раніше генсек Північноатлантичного альянсу вкотре застеріг Кремль про те, що будь-яке вторгнення в Україну матиме наслідки для Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі