"Після позбавлення дипломатичного імунітету і фактичної ліквідації кількох офіційних представництв Росії, обмеження права користування низкою об'єктів російського майна, нападок на російські ЗМІ - RT і Sputnik - послідували рішення щодо антивірусних продуктів Kaspersky. Тепер русофобія починає конвертуватися ще й у недобросовісну конкуренцію на інформаційному полі і впливати на ринки програмних продуктів ", - сказано в заяві російського посольства.
Там вважають ці кроки з боку США ланками одного ланцюга, які тільки віддаляють перспективи відновлення двостороннього співробітництва.
В посольстві РФ також ще раз закликали США "уважно поглянути на пропозицію щодо формування російсько-американської групи з кібербезпеки".
Нагадаємо, міністерство внутрішньої безпеки США висловило стурбованість зв'язками представників "Лабораторії Касперського" з російською розвідкою і видало припис всім федеральним установам і агентствам підготуватися до видалення програмного забезпечення виробництва цієї компанії зі своїх інформаційних систем і комп'ютерів. Раніше у ФБР США заявляли, що продукція Касперського знаходиться під впливом російських державних структур і може представляти загрозу безпеці.
А спеціальний комітет з розвідки Сенату США навіть схвалив законопроект, який забороняє президенту Дональду Трампу створювати спільний з РФ підрозділ з питань кібербезпеки без схвалення американських законодавців. У свою чергу постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі заявила, що Сполучені Штати не мають наміру довіряти Росії в питаннях кібербезпеки.