КС Молдови розгляне запит депутатів про відсторонення Додона з поста президента

Поділитися
КС Молдови розгляне запит депутатів про відсторонення Додона з поста президента © Кадр/YouTube
Депутати сподіваються, що Конституційний суд винесе вердикт до Різдва, і уряд стане повністю функціональним.

Конституційний суд Молдови у вівторок, 2 січня розгляне запит депутатів парламенту країни про тимчасове відсторонення від посади президента Ігоря Додона, повідомляє "Укрінформ".

"Ми зареєстрували у Конституційному суді позов, в якому вимагаємо від інстанції врегулювати питання у зв'язку з повторною відмовою президента Ігоря Додона підписати указ про нові призначення в уряді. З жалем доводиться констатувати, що ми входимо в новий рік з такою проблемою, як блокування діяльності державних інститутів. Ми сподіваємося, що КС дасть відповідні роз'яснення і констатує наявність обставин, при яких можливе тимчасове відсторонення президента від посади і подальше призначення нових міністрів і віце-прем'єрів", - заявив журналістам член Юридичної комісії парламенту Серджіу Сирбу.

У випадку, якщо Конституційний суд Молдови задовольнить запит групи депутатів та прийме рішення про тимчасове відсторонення президента від посади президента, виконання обов'язків президента буде передано голові парламенту Андріану Канду. Очікується, що тоді Канду підпише укази про призначення двох віце-прем'єрів і п'яти міністрів, кандидатури яких двічі були відхилені президентом Ігорем Додоном.

Депутати сподіваються на те, що вердикт Конституційного суду буде винесений до Різдва, 7 січня, і уряд стане повністю функціональним.

У четвер, 28 грудня, президент Ігор Додон повторно відмовився підписати указ про нові призначення в уряді Молдови. Раніше в уряді були зроблені суттєві кадрові перестановки – були призначені два нових віце-прем'єра і п'ять нових міністрів.

Згідно із законодавством Молдови, президент може відхилити запропоновані кандидатури в уряд один раз. Якщо прем'єр-міністр повторно висуває кандидата, президент зобов'язаний підписати указ про призначення.

Раніше, Ігор Додон не затвердив і повернув до парламенту закон про боротьбу з російською пропагандою і вказав на його антидемократичний характер.

Він додав, що "цим законом відбувається грубе порушення конституційних прав більшості населення Молдови, громадян цієї країни".

Разом з тим, те що відбувається в Молдові є дуже суттєвим в контексті підтримання стабільності на південно-західних кордонах України, адже там може бути створено ще один фронт агресії проти нашої держави з боку Російської Федерації. На думку експертів, російська пропаганда в Молдові є досить агресивною і результативною, і спрямованої на подальше розширення електорального поля, яке б підтримувало вигідних для Росії політиків чи партій при владі.

Про російську пропаганду у молдовському медіапросторі та боротьбу з нею читайте більше у матеріалі експерта Сергія Жука "Молдовський фронт російської пропаганди" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі