Критики закликають Байдена активізуватися через насильство в Ізраїлі

Поділитися
Критики закликають Байдена активізуватися через насильство в Ізраїлі © Олександр Хребет, DT.UA
Напруженість в регіоні стає важко ігнорувати

Президент Джо Байден і його помічники дали зрозуміти, що, на їхню думку, відмова від ізраїльсько-палестинського конфлікту і зосередження уваги на більш прямих загрозах Америці відповідає національним інтересам США, повідомляє Politico.

Але, як показує обурення в Конгресі і за його межами з приводу ескалації кривавої кризи в Єрусалимі, ця відмова може не відповідати політичним інтересам Байдена.

У понеділок стався вибух напруженості у відносинах між ізраїльтянами і палестинцями через доступ до святих місць і потенційного виселення кількох палестинських сімей з східного Єрусалиму, в результаті чого постраждали більше 300 палестинців. Це не рахуючи інших палестинців і співробітників ізраїльських служб безпеки, які постраждали в ході недавніх зіткнень.

У міру наростання ситуації адміністрація Байдена публічно висловлювалася за останні три дні телефонними дзвінками і офіційними заявами після декількох тижнів приватних бесід. Недавні громадські кроки, можливо, допомогли підштовхнути Ізраїль до вживання заходів по зниженню напруженості, таким як відстрочка можливих виселень і зміна маршруту параду ізраїльтян-націоналістів в День Єрусалима в понеділок.

Але активісти, аналітики і кілька соратників-демократів Байдена в Конгресі, в тому числі лідери прогресивного руху сенатор Елізабет Уоррен і член палати представників Олександрія Окас-Кортес, кажуть, що адміністрації слід робити більше. Деякі заявили, що його громадська реакція досі була занадто слабкою, надто запізнілою, занадто тихою і надто двозначною для кризи, яка назрівала протягом декількох тижнів, і про яку адміністрація достатньо попереджала. Тим часом ізраїльські офіційні особи захищали свою державу, аж до того, що посол Ізраїлю в США звинуватив американського законодавця арабського походження в розпалюванні терору.

Криза, яка також включала в себе ракетні обстріли Єрусалиму в понеділок з боку групи бойовиків ХАМАС, що контролює сектор Газа, розігрувалася на ширшому тлі політичної невизначеності. Ізраїльські лідери намагаються сформувати новий уряд після четвертих за два роки виборів в країні, а недавно палестинці відклали заплановані вибори на невизначений термін. Окремо помічники Байдена намагаються підтримувати хороші відносини з Ізраїлем в надії, що країна не зірве зусилля по відновленню ядерної угоди з Іраном, проти якої виступає Ізраїль.

«Можливо, має сенс спробувати знизити пріоритет ізраїльсько-палестинського питання з урахуванням всіх інших проблем в регіоні та світі, проте ми побачили, що це питання як і раніше має політичну підтримку у Вашингтоні», - сказав Гейт Аль-Омарі, колишній палестинський парламентер, тепер працює в Вашингтонському інституті близькосхідної політики. «Навіть якщо ви проігноруєте це питання, воно не проігнорує вас».

В останні тижні з ізраїльтянами і палестинцями велися закулісні перемовини за участю офіційних осіб США, таких як співробітники посольства в Ізраїлі, повідомила Politico людина, знайома з проблемою. Обговорення стосувалися нестабільності ситуації з урахуванням настання священного місяця, параду і багато чого іншого. Уряди інших країн регіону також вели закулісні переговори з різними сторонами. Однак, беручи до уваги останні три дні, не відразу стало ясно, наскільки високопоставлені чиновники адміністрації Байдена були залучені в кризу, що вибухнула.

На брифінгу в понеділок прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що США відстежують цю проблему.

«Це те, за чим наша команда національної безпеки і в уряді уважно стежать», - сказав Дженніфер Псакі, додавши, що Байден «тримається в курсі і теж уважно спостерігає».

Більшу частину розбіжностей викликало насувається виселення кількох палестинських сімей з східного Єрусалимського кварталу Шейх-Джарра. Палестинці або їх родичі десятиліттями жили там в своїх будинках. Ізраїльські поселенці використовували юридичні методи, щоб спробувати захопити їх будинки.

Можливі виселення викликали протести і міжнародну увагу до того, що критики називають глибоко упередженим ізраїльським законом, спрямованим на витиснення палестинців з цього району. Ізраїльські офіційні особи заявляють, що це приватна суперечка про нерухомість, яку палестинці використовують для співчуття міжнародної спільноти.

Деякі ізраїльські офіційні особи забули про критику, намагаючись привернути увагу до запусків ракет з контрольованого ХАМАС сектора Газа. Серед найбільш затятих захисників ізраїльського підходу - Гілад Ердал, посол Ізраїлю в США.

«Сцени з Єрусалиму турбують, але ще більш тривожним є лицемірство тих, хто цинічно політизує ці події, розпалює напруженість і дотримується в Ізраїлі подвійних стандартів, ігноруючи при цьому основні істини і реалії цього чутливого і священного міста», - написав Ерда в Twitter, де показав деякі підбурливі риторики і дії палестинців в останні дні.

В твіті, написаному на івриті, Ерда атакував адміністрацію Байдена, написавши: «Повідомлення Держдепартаменту США неприйнятно для мене! Неможливо передати те ж послання ізраїльським лідерам, які закликають до спокою, і підбурювачів і терористичним організаціям, що запускають ракети. Це не метод досягнення спокою ».

Ситуація в Єрусалимі і навколо нього залишалася напруженою до пізнього вечора понеділка, особливо після ракетного обстрілу ХАМАС. Ізраїль відповів авіаударами в секторі Газа, і надходили повідомлення про загибель щонайменше дев'яти чоловік на прибережній території, контрольованій палестинцями.

Відображаючи, наскільки складною стала ця тема для адміністрації Байдена, під час свого щоденного брифінгу для преси в понеділок прес-секретар Держдепартаменту Прайс почав з засудження ракетного обстрілу ХАМАСу і підтвердження права Ізраїлю на самооборону.

Коли його запитали, чи мають палестинці право на самооборону, Прайс відповів: «У цілому... ми віримо в концепцію самооборони, ми вважаємо, що вона може бути застосовна до будь-якої держави». Однак він відмовився коментувати повідомлення про палестинців, загиблих в результаті ізраїльських авіаударів, заявивши, що США все ще намагаються перевірити факти.

«Нашим пріоритетом є деескалація», - сказав Прайс.

Раніше повідомлялося, що США і Великобританія засудили ракетні обстріли Єрусалиму.

Внаслідок обстрілу загинули два десятки людей, 65 отримали поранення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі