Для самої влади і для найближчого оточення російського президента Володимира Путіна стає абсолютно очевидним: Кремль зазнав серйозної поразки в українській авантюрі, що посилюється катастрофою російської економіки, про це в інтерв'ю "Обозревателю" заявив відомий російський політолог, журналіст, політичний діяч Андрій Піонтковський.
Піонтковський звертає увагу, що зараз у російській пропаганді не зустріти слова "Новоросія", а ще недавно це була основна концепція пропаганди. "Рік тому Москва дуже серйозно думала про анексію 6-8 українських областей, які були названі "Новоросією"", - підкреслює він.
"Очевидно, що під керівництвом товариша Путіна Росія зазнала дуже серйозної геополітичної поразки, яка посилюється катастрофою нашої економіки", - заявив російський політолог. У відповідь на агресію Путіна Захід зробив порівняно м'які санкції – вони набагато м'якше, ніж ті, що Сполучені Штати та їх союзники застосовують у відношенні Ірану. Тим не менш, російська економіка падає просто на очах.
На думку Піонтковського, ця економічна катастрофа, пов'язана з геополітичною поразкою – класична ситуація авторитарних режимів, в якій відбуваються палацові перевороти. "Зазвичай у такій ситуації у верхівці треба призначити винного. А винний сам себе призначив. Пам'ятаєте знаменитий фільм про анексію Криму, який показували по всіх каналах, де Путін щохвилини повторював: "Я прийняв це рішення", - зазначає політолог.
За його словами, очікувати повідомлення про усунення Путіна від влади і про те, що він зробив серйозні помилки, цілком природно. "Щось подібного роду в найближчі місяці має відбутися. Як будуть далі розвиватися події – неможливо сказати", - стверджує експерт, підкреслюючи, що "йти" Путіна буде його найближче оточення.
"Ніяких демократичних методів зміни влади в авторитарних державах не існує. Майдану у нас не буде, на жаль", - говорить він. За його словами, в нинішній ситуації майже тоталітарного режиму, як в Росії, єдиний вихід з безвихідної ситуації кризи – це палацовий переворот.
Він не взявся прогнозувати, чи буде палацовий переворот носити силовий характер. "Це залежить від того, наскільки буде при собі перша особа. Мені здається, беззмістовно міркувати про такі варіанти – їх ніколи неможливо передбачити. Можу зробити тільки загальний висновок: з цієї кризи іншого виходу, ніж зміна першої особи, у авторитарних режимів немає", - резюмує російський політолог.
Видання Rzeczpospolita писало, що Путіну набридло чекати краху України. Різке падіння цін на нафту і санкції Євросоюзу змушують російську економіку скорочуватися найшвидшими темпами до рівня, який в Росії був 15 років тому, коли Путін лишень став президентом. Росіяни починають пригадувати часи президентства Бориса Єльцина, коли інфляція постійно зростала, курс рубля падав, а західні продукти були недоступні для більшості.
Також польське видання писало, що у Путіна є ще три роки до повалення. За цей час російські валютні запаси виснажаться і Кремль не зможе вести торговельну війну проти Заходу.
У свою чергу, видання Wall Street Journal пише, що економіка Путіна увійшла в штопор. На думку видання, новий спад може і не призведе до повалення Путіна, але точно змусить його визнати наявність такої загрози. Він розігрує "карту націоналізму", проводячи гучну кампанію – боротьбу з санкційними продуктами. Це могло б вплинути на деяких росіян, але також і є політичним ризиком. Тому що санкційні продукти знищуються в той час, коли в загальному ціни на продукти харчування в магазинах зростають.