"Ми відкриті до інтенсивного та взаємовигідного діалогу в ключових питаннях зовнішньої політики, і ми також готові до військової співпраці", - заявив він в інтерв'ю для газети Die Welt.
Чижов зазначив, що участь російських збройних сил в операціях під егідою ЄС цілком можлива, нагадавши, що раніше Європа та Росія співпрацювали в рамках боротьби з піратством в Сомалі, а також в Чаді та на Балканах.
За його словами, російська сторона готова поставити подібне співробітництво на правову основу в рамках двосторонньої угоди. Метою угоди має стати стабільна і конструктивна співпраця в міжнародних кризових районах.
На думку дипломата, подібні операції могли б проводитися як під європейським, так і під російським командуванням, а також під егідою ООН.
Російський представник також заявив, що Москва вітає зусилля ЄС щодо укріплення європейської оборони, очікуючи, що ЄС стане "більш незалежним" і посилить свою військову й геополітичну значимість на світовій арені.
Напередодні Франція ініціювала проведення екстреного засідання Ради Безпеки ООН у вівторок, 13 грудня, у зв'язку ситуацією в сирійському Алеппо. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав сирійський режим Башара Асада, а також його союзників – Росію та Іран – припинити наступ і дати цивільному населенню можливість покинути Алеппо.
У той же час, Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд підтримують продовження санкцій щодо Росії, введених за агресію проти України.
Згідно з новим дослідженням американської Ради з міжнародних відносин, серед семи найбільших загроз конфліктів наступного року найсерйознішою експерти назвали навмисний чи ненавмисний військовий конфлікт між Росією та Північноатлантичним альянсом.