Кремль не згоден передати ОБСЄ ділянку кордону до "особливого статусу" Донбасу

Поділитися
Кремль не згоден передати ОБСЄ ділянку кордону до Лавров вимагає "додаткових прав" для окупованих територій © mid.ru
Лавров упевнений, що спочатку Україна повинна внести продиктовані Москвою зміни до Конституції.

Офіційна Москва не погодиться на розміщення на неконтрольованій Україною ділянці російсько-української границі збройної місії ОБСЄ, доки в Конституції України не закріплений особливий статус" Донбасу.

"Українці хочуть цього постійно, але про це ми ніколи не домовлялися", – сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в ефірі пропагандистського каналу "Россия 1" у суботу, 4 червня.

Голова російського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що Москва наполягає на повній амністії для бойовиків незаконних збройних формувань.

"Поки додаткові права в рамках особливого статусу не закріплені в Конституції України на постійній основі, важко розраховувати на те, що Донецьк і Луганськ погодяться авансом виконувати те, що Мінськими угодами, має завершувати політичний процес, а не бути його попередньою умовою", – озвучив позицію Кремля Лавров.

Читайте також: Бойовики "ДНР" збили черговий безпілотник ОБСЄ

Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін визнав відсутність прогресу в переговорах про розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі. Дипломат підкреслив, що досягнуті в ході останньої зустрічі глав МЗС у "Нормандському форматі" домовленості досі не реалізовані, а російська сторона явно не готова до предметної дискусії про поліпшення ситуації з безпекою в ОРДЛО.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що згоден з пропозицією української сторони за розміщення поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі. За словами президента РФ, пропозиція має бути опрацьовано на Заході. ОБСЄ має прописати в свій мандат наявність вогнепальної зброї.

Між учасниками переговорів щодо врегулювання ситуації в Донбасі йдуть суперечки про чисельність майбутнього поліцейського контингенту для забезпечення безпеки проведення виборів в ОРДЛО. Детальніше про процес виконання Мінських домовленостей читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі