Хоча словосполучення "б'є на сполох" в даному контексті не підходить. Оскільки про те, що цього року бідних росіян стало на 3,1 мільйони більше, офіційні ЗМІ 3 мовчать. І політики теж.
Про це на сторінках Gazeta Wyborcza пише Вацлав Радзівінович. Російський парламент замість того, щоб займатися справжніми проблемами країни, займається чимось іншим. Наприклад, зараз в Думі працюють над законопроектом щодо посилення державного контролю над релігійними організаціями, які отримують фінансову допомогу з-за кордону.
Щось подібне вже трапилося з неурядовими організаціями, яких таврують "іноземними агентами" за те, що вони отримують фінансування з-за меж Росії. Таким чином, в очах суспільства вони стали "шпигунами".
"Тож ким стануть церкви, приміром протестантські, яким допомагають іноземні релігійні общини? Агентами Бога?" - іронізує оглядач.
Він підкреслює, що до таких "потойбічних агентів" у такому разі треба зарахувати і Російську православну церкву. Оскільки вона теж отримує гроші з-за кордону, приміром, з Києво-Печерської Лаври. Але насправді московським патріархам Кремль не нашкодить на відміну від католицьких громад.
І коли вони раптом стануть "агентами надприродних сил", телевізор буде розповідати росіянам про них, а не про 22,9 мільйонів їхніх співвітчизників, які живуть за межею бідності.
Автор пише, що сьогодні прожитковий мінімум в Росії встановлений на рівні 174 доларів. Але це середній показник, оскільки життя в різних регіонах дуже відрізняється. Приміром, у Воронежі мешканця з доходами на рівні 117 доларів на місяць не вважатимуть бідняком. При цьому автор зауважує, що ціни в усій Росії значно вищі від польських. Тож бідними держава визнає лише тих, хто ледве виживає.
В цей же час, в політики і ЗМІ в Росії не говорять про падіння доходів росіян на 8,7% у минулому році і про те, що це падіння продовжується. Центральний банк вчора оголосив, що рецесія не закінчиться ні в цьому році, ні в наступному. А фінансова криза буде поглиблюватися до тих пір, поки не подорожчає нафта.
Преса і політики також ретельно намагаються замовчати ще одних факт: в Росії зростає смертність. За минулий рік кількість померлих в країні збільшилася на 3,7%. В російському Мінздраві кажуть, що все більше людей помирає від захворювань дихальних шляхів і звичайного грипу.
Раніше видання Rzeczpospolita писало, що заборгованість по зарплатах в Росії зросла до 460 млн доларів. Державна агенція статистики РФ повідомляла, що реальні зарплати росіян скоротилися в середньому до 32 доларів на місяць. А 97% заборгованостей щодо зарплат пов'язані з "нестачею у компаній грошей". В цей же час, Путін вдав "скромного росіянина" і зменшив собі зарплату. Але видання Bloomberg вважає, що президент Росії третя найбагатша людина світу поряд з Білом Гейтсем. Ці висновки видання зробило на основі інформації, яку в 2007 році з'ясував російський політолог Станіслав Бєлковський. Він стверджував, що Путін контролює 47% акцій компанії "Сургутнефтегаз" і 4,5% "Газпрому".