Країни Євросоюзу домовилися про військову взаємодію

Поділитися
Країни Євросоюзу домовилися про військову взаємодію КС-767 ВПС Італії надає дозаправку винищувачів JAS 39 Gripen ВВС Швеції
Йдеться про повітряну дозаправку, безпілотні літальні апарати, кібербезпеку і супутникові системи зв'язку.

Міністри оборони і закордонних справ Європейського Союзу домовилися про чотири основні напрямки військової взаємодії, повідомляє jane's. Йдеться про повітряну дозаправку, безпілотні літальні апарати, кібербезпеку і супутникові системи зв'язку. Базову угоду про взаємодію було підписано в Брюсселі 19 листопада 2013 року; воно буде остаточно затверджено на засіданні міністрів оборони ЄС в грудні.

В рамках програми розвитку єдиних стандартів повітряної дозаправки дев'ять країн, представлених у європейському оборонному агентстві (EDA), ─ Бельгія, Франція, Греція, Угорщина, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія та Іспанія ─ а також Норвегія (не входить в ЄС) підписали угоду про намір спільно придбати нові літаки-заправники. Парк таких літаків, що знаходяться у спільному використанні країн, планується сформувати до 2020 року.

В частині взаємодії по безпілотникам країни Євросоюзу домовилися працювати за трьома напрямками. По-перше, з семи військових бюджетів країн ЄС будуть виділятися кошти на розробку ключових технологій, необхідних для створення безпілотників, включаючи автоматичні зліт і посадку і систему управління повітряним рухом. По-друге, країни будуть спільно розвивати парк висотних розвідувальних безпілотників з великою тривалістю польоту та обмінюватися розвідувальною інформацією.

І по-третє, країни Європейського Союзу домовилися спільно виробити вимоги до перспективних висотним розвідувальним беспилотникам з великою тривалістю польоту, які будуть розроблятися в Європі. В рамках цього ж напрямку співпраці країни продумають можливість інтеграції висотних безпілотних апаратів в єдиний повітряний простір, в якому також виконують польоти військові та цивільні літаки. У цій програмі не буде брати участь Великобританія, розробляє такий апарат самостійно.

Подробиці угод про співробітництво в галузі кібербезпеки і супутникових систем зв'язку поки невідомі. На порядку денному в ході засідання міністрів оборони країн Євросоюзу стояв також п'ятий напрям військового співробітництва ─ підтримка оборонно-промислового комплексу. По ньому сторони домовитися не зуміли, переважно через необхідність скасування податку на додану вартість при міжнародній кооперації та розподілу фінансування при проведенні спільних розробок.

Слід зазначити, що частково реалізація обумовлених в угоді напрямів взаємодії вже реалізуються. Зокрема, у вересні 2013 року EDA провело навчання, метою яких була перевірка літаків-заправників ВПС Італії на відповідність єдиним стандартам повітряної дозаправки Євросоюзу. Запровадження єдиних стандартів повітряної дозаправки на території ЄС почалося в 2012 році після виходу відповідної директиви EDA. !zn

Читайте також:

Країни Євросоюзу можуть направити війська в Малі

Євросоюзу запропонували радикальну реформу: один президент, єдина армія і універсальна віза

Українська армія хоче розширеного участі в антипіратській кампанії

Україна і Росія відновлюють проведення спільних військових навчань

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі