Заборона стосується не тільки безпосередньо тютюну, але і будь-яких технічних способів ароматизації сигарет (фільтри, капсули тощо). Дані види товарів зникнуть з продажу у всіх країнах ЄС. Дистанційний продаж і продаж, наприклад в Duty Free на поромах Tallink також буде заборонений.
При вдиху ментоловий аромат маскує запах диму. Крім того, ментол володіє охолоджуючим ефектом і може зменшити кашель і неприємні відчуття в горлі, які виникають у багатьох курців.
Лікарі вважають, що саме тому молодь вірить в меншу шкоду ментолових сигарет. А дослідження показують, що з цієї причини молоді люди найчастіше купують ментолові сигарети.
Згідно з результатами нового дослідження вчених з Університету Ватерлоо (University of Waterloo), опублікованим у виданні "Cancer Causes and Control", що підлітки, які використовують сигарети з ментолом, курять більше сигарет на день, ніж їх однолітки, які вживають нементолові аналоги. В дослідженні були розглянуті дані близько 5 тис. молодих курців з канадських внз. У його ході вчені виявили, що учасники, які віддають перевагу ментоловим сигаретам, вживали в середньому 43 штуки в тиждень, що майже вдвічі більше, ніж особи, які палять, звичайні, - 26 сигарет. Дослідження також показало, що особи, які віддають перевагу ментоловим сигаретам, майже в 3 рази частіше повідомляють, що мають намір продовжувати палити.
Незважаючи на добре відомі ризики для здоров'я, пов'язані із вживанням тютюнових виробів, майже кожен 10-й старшокласник канадських середніх шкіл є курцем. Дослідження показало, що більшість дорослих курців набувають цю звичку в підлітковому віці, при цьому 32% школярів надають перевагу сигаретам з ментолом.
Серед країн ЄС найбільше курців сигарет з ментолом у Фінляндії - 14, 6%, Швеції - 8,7% і Данії - 6,6%. Також досить популярний ментоловий смак у Великій Британії, де йому віддають перевагу 7,6% курців. А в США, де заборони немає, ментолові сигарети досі займають третину ринку.
Як повідомлялося, обсяги продажів сигарет в Україні у 2019 році суттєво зменшилися. За січень-грудень 2019 року на внутрішній ринок реалізовано 43,3 мільярда вироблених сигарет. Разом з імпортом реалізація склала приблизно 45 млрд сигарет - на 11 млрд сигарет або на 20% менше, ніж у 2018 році.
Згідно чинного законодавства передбачено щорічне підвищення ставки акцизу на 20% в період до 2025 року.