Країни ЄС розширили співпрацю в оборонній сфері

Поділитися
Країни ЄС розширили співпрацю в оборонній сфері У Брюсселі зазначили, що PESCO не стане конкурентом Північноатлантичного альянсу, в який входять 22 члена ЄС. © Twitter/r/Ukraina‏
До програми PESCO приєдналися 25 країн Євросоюзу.

Рада ЄС 11 грудня офіційно схвалила створення нової програми у сфері оборони (PESCO). Як повідомляється на сайті Ради ЄС, в цій програмі взяли участь 25 країн Євросоюзу - Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія і Швеція.

Раніше повідомлялося, що 13 листопада міністри закордонних справ і міністри оборони 23-х держав-членів Європейського Союзу підписали декларацію, в якій зобов'язуються поглибити співпрацю у сфері безпеки. Зокрема, країни планують "постійне структурне співробітництво з питань безпеки і оборони" (Permanent Structured Cooperation on security and defence, PESCO).

Участь у реалізації цих намірів є добровільною для членів ЄС. Серед підписантів були представники всіх держав ЄС, окрім Данії, Ірландії, Мальти, Португалії і Великобританії, яка має намір покинути ЄС у березні 2019 року. Повідомлялося, що ці 5 країн можуть приєднатися до угоди пізніше.

Одночасно в Брюсселі зазначили, що PESCO не стане конкурентом Північноатлантичного альянсу, в який входять 22 члена ЄС.

План розвитку PESCO був затверджений у червні 2017 року на саміті ЄС. Глава Європейської Ради Дональд Туск тоді назвав це рішення "історичним кроком". Учасники саміту також домовилися про створення єдиного фонду, з якого фінансуватимуться розробки систем озброєння і їх спільні закупівлі.

Напередодні міністри оборони країн-членів НАТО прийняли рішення про створення нової структури - Центру кібероперацій.

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг.

Він зазначив, що ця структура буде військовою, так як кібератаки зараз представляють серйозну загрозу для безпеки членів альянсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі