Країни G7 заявили про готовність до нових антиросійських санкцій у разі потреби

Поділитися
Країни G7 заявили про готовність до нових антиросійських санкцій у разі потреби У G7 обіцяють Росії нові санкції, якщо вона продовжуватиме порушувати міжнародне право © Primakov / Depositphotos
На саміті "Великої сімки" у Канаді вчергове обговорили незаконні дії Росії в українських Криму та Донбасі.

Лідери країн-учасниць саміту "Великої сімки" (G7) засудили незаконну анексію Криму Російською Федерацією та попередили про готовність до запровадження нових санкцій проти країни-агресора, якщо цього вимагатимуть обставини. Відповідну позицію вони оприлюднили у спільному комюніке за підсумками саміту.

"Ми знову засуджуємо незаконне приєднання Криму та, як і раніше, виступаємо за суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в визнаних на міжнародному рівні кордонах. Ми готові приймати подальші обмежувальні заходи, щоб збільшити ту ціну, яку платить Росія, у тому випадку, якщо кроки російської сторони нас до цього підштовхнуть", - йдеться у ньому.

Країни "Великої сімки" нагадали про причину запровадження санкцій проти країни-агресора. Так, у спільній заяві G7 йдеться про те, що обмежувальні заходи діють "у зв'язку з тим, що Росія не може забезпечити повне виконання власних зобов'язань у межах Мінських домовленостей, а також - з урахуванням порушення суверенітету України".

Вони також висловили готовність підтримувати російське громадянське суспільство. Та підтримали зусилля, які вживаються ОБСЄ та учасниками "Нормандського формату" для врегулювання військового конфлікту на сході Україні.

Напередодні саміту "Великої сімки" президент США Дональд Трамп заявив про необхідність повернути Росію до G8. РФ виключили з "Великої вісімки" у 2014 році, після анексії Криму та розпалювання війни в Донбасі.

Проти ініціативи повернення РФ до G8 виступив президент Європейської ради Дональд Туск і запевнив, що країни ЄС продемонстрували єдину позицію щодо Росії. 9 червня Німеччина, Франція, Велика Британія й Італія узгодили позиції щодо повернення Росії до "Великої вісімки". Усі країни ЄС, які входять до G7, висловилися одностайно проти цієї ініціативи.

Своєю чергою у Кремлі без особливого ентузіазму відреагували на заяву Трампа, і повідомили про те, що мають намір зосередитися на інших форматах "співпраці" з G7.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що не бачить підстав для повернення Росії до "Великої вісімки". Політик нагадала про те, що формат міжнародного клубу ґрунтується на повазі до міжнародного права, яке Росія порушила окупацією Криму й агресією проти України.

Однією з головних умов повернення Росії до "Великої вісімки" є виконання нею Мінських угод в Донбасі та відновлення суверенітету України, включно з деокупацією Криму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі