Країни Європейського союзу відкликають частину своїх послів з Білорусі на тлі протестів проти режиму Олександра Лукашенка і відсутності будь-яких дій по вирішенню політичної кризи з його боку.
Про це повідомив глава МЗС Польщі Збігнєв Рау, але він не уточнив список країн, зазначивши, що рішення узгоджені з Європейською службою зовнішніх зв'язків.
«Ми ухвалили спільне рішення про відкликання для консультацій деяких послів, акредитованих в Білорусі. Я хотів би подякувати всім партнерам ЄС за недвозначне вираз солідарності з Польщею і Литвою. У підтримці білорусів та їхніх зусиль. Нам потрібні відкриті канали зв'язку, щоб підтримати тих, хто бореться за незалежну, суверенну і демократичну Білорусь», - написав Рау в Twitter.
1/2 In coordination with the @eu_eeas & ?? MS, we've made a joint decision to recall for consultations some of the ambassadors accredited to Belarus. I'd like to thank all EU partners for an unequivocal expression of solidarity with ?? & ??. Support for Belarusians and their efforts
- Zbigniew Rau (@RauZbigniew) October 5, 2020
У п'ятницю невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко подзвонив президенту РФ Володимиру Путіну . Після в Кремлі розповіли, що вони обидва налаштовані на "зміцнення союзництва Росії і Білорусі". А в МЗС Білорусі заявили про те, що посли Білорусі в Польщі і Литві з 5 жовтня відгукуються в Мінськ для консультації, і зажадали від Варшави і Вільнюса скоротити кількість дипломатів.
Рада ЄС в п'ятницю підтвердив узгоджені раніше лідерами Євросоюзу санкції проти Білорусі. Всього в санкційні списки ЄС були включені 40 осіб, яких в ЄС вважають причетними до фальсифікації виборів 9 серпня і насильства проти протестувальників. На даному етапі Лукашенко до списку санкцій вирішили не включати. Проти нього можуть ввести санкції, якщо він відмовиться від діалогу через ОБСЄ, вжити заходів по встановленню довіри, а також звільнити політичних в'язнів, особливо екскандидатів у президенти. Перед цим Великобританія і Канада ввели санкції проти режиму .