«Корупція та жорстокість наступають на п'яти»: хто очолив угруповання військ РФ в Україні

Поділитися
«Корупція та жорстокість наступають на п'яти»: хто очолив угруповання військ РФ в Україні © скриншот
Призначенню Суровікіна раді Кадиров і Пригожин, які нещодавно критикували Міноборони за втрату Лимана.

Новий командувач окупаційних військ Росії в Україні генерал армії Сєргєй Суровікін відомий своєю жорстокістю і має погашену судимість за торгівлю зброєю, пише російська служба ВВС.

Корупція та перевищення повноважень

Під час навчання у Військовій академії ім. Фрунзе Суровікін потрапив під суд за обвинуваченням у продажі пістолета. Провину офіцер не визнав і стверджував, що його «підставили». Суд визнав Суровікіна винним за трьома статтями, пов'язаними з незаконним обігом зброї. Він отримав рік умовно, згодом судимість зняли.

У 2002 році Сєргєй Суровікін закінчив академію, а за два роки знову потрапив у скандал: у його кабінеті застрелився підлеглий. На той час Суровікін був начальником дивізії в Єкатеринбурзі, ЗМІ писали, що між ним та заступником Андрієм Штокалом відбулася «розмова на підвищених тонах».

Ще один товариш по службі звинуватив Суровікіна та кількох старших офіцерів у побитті на ґрунті політичних розбіжностей. Згодом обвинувач забрав заяву із прокуратури.

Катування в Чечні

У червні 2004 року Суровікін був призначений командиром 42-ї гвардійської мотострілецької дивізії, дислокованої в Чечні. За часи керівництва дивізією його підлеглих кілька разів звинувачували в порушеннях.

Найгучнішою була справа про «зачистку» у станиці Бородзінівській у 2005 році. Батальйон «Схід» зі складу дивізії напав на станицю: військові вривалися до будинків, грабували їх та били місцевих мешканців. Потім людей зігнали у двір школи, зв'язали та поклали обличчям у землю. Так вони лежали шість годин під зливою, зазнаючи побиття.

Командир дивізії знову заперечував обвинувачення і стверджував, що їхня мета – «порочити» командира батальйону Суліма Ямадаєва.

Відправка військових на Донбас

У 2014 році Суровкін перебував не в рідній дивізії у Східному Сибіру, а в Ростовській області, де займався відправкою на Донбас російських військових, зокрема «бурятських танкістів», писав у соцмережах голова штабу Навального Лєонід Волков. Однак офіційних підтверджень цієї інформації немає.

Військові злочини «Героя Росії»

У березні 2017 року Суровікін очолив російське авіаційне угруповання в Сирії. У листопаді того ж року офіцер, який до того року не служив в авіації, став головнокомандувачем Повітряно-космічними силами Росії – це перший такий випадок в історії цього виду ЗС.

Під його командуванням російська авіація в Сирії підтримувала з повітря наступ лояльних до Башара Асада сил, зокрема бомбардувала сирійські міста. Жорстокі бомбардування лікарень та житлових районів, а також удари хімічною зброєю стали предметом уваги правозахисників.

Прізвище Суровікіна згадується у спецдоповіді правозахисної організації Human Rights Watch, де його звинувачують у порушенні прав людини під час наступу на провінцію Ідліб у 2019-2020 роках. Правозахисники вважають, що російська авіація свідомо завдавала ударів по цивільній інфраструктурі, попри можливі жертви.

За підсумками сирійської операції Суровікін отримав звання Героя Росії.

Російсько-українська війна

За день до вторгнення російських військ в Україну офіцер разом із низкою інших високопоставлених військових, міністрів та пропагандистів потрапив під санкції Євросоюзу.

В Україні на нього завели справу через удари авіації по цивільних об'єктах і загибелль мирних жителів.

Невдовзі після відступу російських військ з-під Києва Суровікін прийняв на себе командування Південним військовим округом замість генерала Алєксандра Дворнікова. За даними британської розвідки, саме це угруповання відіграє центральну роль у російському наступі на Донбас.

Призначення Суровікіна командувачем окупаційних військ потішило голову Чечні Рамзана Кадирова та власника ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина. Розкритикував його колишній офіцер ФСБ Ігор Гіркін (Стрєлков), натякнувши на те, що новий командувач причетний до провалу російських військ під Києвом.

Останнім часом у Росії посилюється критика дій військового керівництва. Провали російських військ на фронті критикували не лише супротивники, а й, здавалося б, лояльні російському лідеру Рамзан Кадиров і Євгеній Пригожин.

Поки критики обмежуються генералами, звинувачуючи їх у неправильній стратегії і тактиці. Але якщо війська продовжать відступати, а Росія – втрачати захоплені території, всі ці питання можуть бути переадресовані вже безпосередньо верховному головнокомандувачу Владіміру Путіну, вважає оглядач Bloomberg Opinion Леонід Бершидський.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі