Коронавірус вже поширився далеко за межі Китаю, сформувавши великі осередки заражень в Італії, Південній Кореї, Японії та Ірані, а загальна кількість хворих перевищила 80 тис чоловік у всьому світі. Хоча спалах ще не є пандемією, проблеми, які постають перед світовими урядами, зростають. Заборони на подорожі, карантини, зростаюче навантаження на системи охорони здоров'я та закриття бізнесу – це лише початок, пише Bloomberg.
Деякі країни проводять щорічні заходи, які зазвичай збирають великі натовпи людей, що є значною проблемою. Нові випадки зараження в Північній Африці і на Близькому Сході починають призводити до зростання нарікань щодо "дірчастих" європейських кордонів. Європу, де останнім часом дедалі більшу підтримку здобувають крайні праві, дуже швидко може поглинути антиміграційна риторика. І якщо уряди не продемонструють конкретних кроків зі зменшення темпів поширення захворювання, то континент можуть охопити масові заворушення, подібних до тих які відбулися нещодавно в Україні.
Влада Ірану зазнала критики, що вона занадто пізно оголосила про спалах хвороби, побоюючись, що це сильно знизить явку виборців на парламентських виборах в минулі вихідні. В Ізраїлі також вважають, що помилкові повідомлення можуть налякати людей і ті не прийдуть на виборчі дільниці на майбутніх виборах 2 березня.
Виникають також питання про те, чи не нівелює поширення вірусу економічні вигоди, які мають вирішальне значення для переобрання президента Дональда Трампа.
Страх може рухатися швидше реальності, особливо коли мова йде про вірус. Але уряди, які не готують ніякого плану дій, можуть виявитися під тиском з різних причин.