Про це повідомляє "Русская служба Би-би-си" з посиланням на спікера палати представників Пола Раяна. Американський чиновник підкреслив, що вчорашні запуски суперечать міжнародному праву і були проведені заради провокації проти США.
На його думку, санкції проти Ірану повинні діяти до тих пір, поки "режим не припинить свою агресивну, провокаційну поведінку, направлену проти США і їхніх союзників".
Нагадаємо, що Іран також випробовував балістичні ракети восени 2015 року. США також висловили протест проти цих дій і запровадили нові сканції проти іранських компаній і приватних осіб. У свою чергу, Тегеран наполягає, що запуски ніяк не пов'язані з ядерною програмою.
16 січня МАГАТЕ оголосила, що Іран виконав взяті на себе міжнародні зобов'язання в рамках угоди щодо його ядерної програми, підписаного в липні минулого року. Тогож дня Європейський союз заявив про зняття всіх економічних і фінансових санкцій щодо Ірану.
Вашингтон формально скасував санкції проти Ірану, пов'язані з банківською діяльністю, морською торгівлею, постачанням сталі й у ряді інших галузей.
У січні США ввели нові санкції щодо іранських компаній і приватних осіб у відповідь на проведення випробувань балістичних ракет восени 2015 року.
Нові санкції забороняють 11 компаніям і громадянам, пов'язаним з іранської ракетної програми, використовувати американську банківську систему.
Проте Іран наполягає, що випробування ракет не пов'язані з його ядерною програмою. "Програма з розробки балістичних ракет ніколи не була призначена для розробки засобів доставки ядерної зброї", - заявив офіційний представник іранського МЗС Хуссейн Джабер Ансарі в інтерв'ю місцевому новинному агентству ISNA.