Але це ще не все. 39 громадян Туреччини були затримані в Краснодарі за порушення візового режиму, а після цього Кремль скасував безвізовий режим для турків і чартерні перельоти. В Туреччину. Тож час відсунути в бік Барака Обаму. У Володимира Путіна, схоже, новий "ворог номер один" і його ім'я Раджеп Таїп Ердоган.
Про це говорить політичний оглядач Radio Free Europe Radio Free Europe Браян Вітмор у подкасті Daily Vertical.
На думку оглядача, конфлікт Росії з Туреччиною ілюструє, що антизахідна коаліція, яку Путін намагався створити з Пекіном, Анкарою і іншими світовими столицями, насправді дуже крихка. Попри те, що в Кремлі ще не так давно хвалили Ердогана, називаючи його "сильним лідером, здатним виступити проти Заходу", інтереси Москви і Анкари суперечать один одному як в чорноморському регіоні, так і на Близькому Сході. І вихід цих протиріч назовні був лише питанням часу.
Також, на думку Вітмора, російсько-турецька напруга у відносинах демонструє, що російський реваншизм не передбачає конфлікт лише проти Заходу. На додачу до протистояння проти Європи, США і Туреччини, у Кремля є ще конфлікт з Саудівською Аравією і країнами Перської затоки. Оскільки Москва намагається за всяку ціну зберегти свого союзника в Сирії Багара Асада при владі, чого не перелічені близькосхідні країни.
"Путін хотів конфронтацію з Заходом, і тепер отримав її. Але тепер ситуація поступово сповзає до конфлікту проти великої частини світу", - вважає Вітмор.
Нагадаємо, 24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва пілоти катапультувалися, але в повітрі їх обстріляли повстанці. Командир літака підполковник Олег Пєшков загинув. Також загинув морпех Олександр Позинич - член спрямованої на пошуки штурмана літака групи. Це перші офіційно визнані втрати РФ в Сирії. Штурмана Костянтина Мурахтіна успішно евакуювали на російську базу Хмеймім. За даними Анкари, винищувач F-16 збив Су-24 після того, як він нібито порушив повітряний простір країни в районі кордону з Сирією і не відгукнувся на попередження. У Міноборони РФ стверджують, що літак летів суворо в повітряному просторі Сирії.
З російської сторони після інциденту були заборонені туристичні поїздки в Туреччину, МЗС повідомив про найближче скасування безвізового режиму, а військові припинили всі контакти.
Всередині Росії проблеми почалися у постачальників турецьких товарів, а в Краснодарі за візові порушення були затримані десятки бізнесменів з Туреччини.
Загальний обсяг потенційних втрат від згортання співробітництва в різних сферах ЗМІ оцінили у понад 40 млрд доларів.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара визнає агресією ситуацію, при якій її бойовий літак увійде в повітряний простір Сиріїта буде збитий з допомогою російського зенітного ракетного комплексу С-400.