Про це повідомляє Wall Street Journal, нагадуючи, що Тимченко - близький друг президента Росії Володимира Путіна.
"Виплати, здійснені компанією "Новатек" вашингтонській лобістський і піар-компанії Qorvis, покривають роботу за три місці: до 30 вересня. Це проливає світло на закулісну боротьбу у Вашингтоні через тиску з боку Заходу на Кремль. В цей же час, США розглядають можливість нових обмежень проти бізнесу в Росії", - йдеться в статті.
Оглядач пише, що окрім "Новатека", лобістів для боротьби з санкціями наймали "Газпромбанк" і Російський фонд прямих інвестицій. Про це свідчать угоди щодо лобіювання.
Проект акту, який стосується підтримки демократії в Україні, був внесений на розгляд сенатором Бобом Коркером. Автор статті пише, що його ухвалення в Сенаті може ввести економічне ембарго проти Росії і перетворити її в країну-вигнанця із зруйнованою економікою на зразок Ірану чи Куби.
В цей же час, окрім російської сторони, проти цього документу виступає американський бізнес, який пов'язаний з Росією і її ринком. Також документ не подобається деяким чиновникам у Білому домі, які побоюються, що акт може обмежити їхню маневреність у тиску на Росію і не дозволить координувати дії з Євросоюзом, який може постраждати від розриву економічних зв'язків з Росією більше, ніж США.
В цей же час очікується, що автор документа Боб Коркер очолить сенатську комісію з міжнародних справ. Тож у документа, який передбачає введення нових жорстких санкцій проти Росії, є всі шанси бути ухваленим. А тим часом, заступник голови МЗС РФ Василь Небензя заявив, що Росія готова чекати, коли Євросоюз вийде з "санкційної спіралі". США, ЄС і ряд інших розвинених країн світу ввели секторальні санкції проти російської економіки влітку цього року у відповідь на порушення Росією міжнародного права в Україні. Раніше голова МЗС РФ вже заявляв, що санкції підривають світову економіку.