Європейський Комітет із запобігання катуванням попередив про вплив жорсткої економії на умови утримання в тюрмах – звіт

Документ
Поділитися
Європейський Комітет із запобігання катуванням попередив про вплив жорсткої економії на умови утримання в тюрмах – звіт © Андрій Товстиженко, DT.UA
Особи, позбавлені волі в тюрмах або в будь-якому іншому закладі, мають право на адекватні умови життя, нагадують у Комітеті

Комітет Ради Європи із запобігання катуванням (ЄКЗК) сьогодні опублікував свій щорічний звіт за 2020 рік, в якому є спеціальний розділ про критерії, розроблені Комітетом для оцінки того, чи відповідає ситуація в тюрмах основним вимогам, що пред'являються для забезпечення проживання ув'язнених в гідних умовах.

ЄКЗК опублікував низку мінімальних вимог до умов утримання в європейських в'язницях, будучи стурбованим негативними наслідками вже наявних заходів жорсткої економії в деяких державах, які можуть бути посилені можливим поглибленням бюджетних обмежень у зв'язку з довгостроковими наслідками пандемії ковід-19.

У своєму щорічному звіті за 2020 рік ЄКЗК нагадує, що під час багатьох відвідувань в'язниць за останні роки інспектори виявили незадоволення основних потреб ув'язнених в деяких установах. Це може привести до ситуацій, в яких ув'язнені можуть піддатися нелюдському і такому, що принижує гідність, поводженню.

Комітет зазначає, що в низці країн Ради Європи пандемія ковід-19 протікає в умовах бюджетної кризи в пенітенціарних системах, що негативно позначається на персоналі та бюджеті в'язниць. Під час своїх відвідин ЄКЗК все частіше виявляє, що значні скорочення вплинули на якість життя ув'язнених в таких питаннях, як харчування, опалення, режим заходів, доступ до роботи та час перебування поза камерами.

ЄКЗК зазначає, що заходи жорсткої економії можуть погіршити фінансові можливості ув'язнених, товари можуть як сильно подешевшати, так і сильно подорожчати. Це може обмежити контакти ув'язнених телефоном зі своїми сім'ями або їх можливість здійснювати невеликі покупки. Ця проблема може особливо сильно зачепити ув'язнених, яким не отримують гроші від рідних або з зовнішніх джерел. Це значна частина ув'язнених в багатьох країнах, кажуть в ЄКЗК.

"Особи, позбавлені волі в тюрмах або в будь-якому іншому закладі, мають право на адекватні умови життя. Дуже важливо підкреслити, що деякі з основних соціальних і економічних прав затриманих невіддільні від їх права на гуманне поводження. Поріг пристойності повинен дотримуватися в тюрмах завжди, в тому числі в контексті заходів жорсткої економії, викликаних економічною кризою", - заявив президент ЄКЗК Алан Мітчелл.

Комітет вважає, що всім особам, позбавленим волі, повинен бути забезпечений, як мінімум, вільний доступ до достатньої кількості чистої питної води, адекватної за кількістю і поживності їжі, гідних умов сну і життя, а також засобам підтримки чистоти. Іншими найважливішими мінімальними вимогами є наявність вільного доступу до адекватних медичних послуг, ефективного доступу до роботи і її справедливому винагороді, доступу до інших цілеспрямованим видам діяльності та регулярним контактам із зовнішнім світом.

Крім того, в річному звіті нагадується, що 20 березня 2020 року ЄКЗК став першим органом Ради Європи, який опублікував значне керівництво для держав-членів у зв'язку з пандемією: Заява про засади поводження з особами, позбавленими волі, в контексті пандемії коронавірусу, яке було доступно державам-членам на 26 мовах. Для виконання свого мандата в цей період Комітет також розробив внутрішнє оперативне керівництво щодо відповідних заходів захисту від ковід-19 для продовження відвідування місць позбавлення волі.

У звіті також містяться основні висновки та рекомендації 18 звітів про відвідування, опублікованих ЄКЗК у 2020 році, а також інформація про 14 візити до держав-членів протягом року. 12 відвідувань з липня по грудень припали на період пандемії ковід-19 і відбулися з дотриманням належних гігієнічних і захисних заходів.

У 2021 році члени ЄКЗК вже їздили в Сербію, Швецію Швейцарію і Туреччину і планує відвідати Австрію, Болгарію, Латвію, Литву, Росію та Велику Британію.

General Report of the CPT - 2020 2756-3889-3571.1 by ЕлізаветаЧіжік on Scribd

ЄКЗК відвідує місця позбавлення волі в 47 державах-членах Ради Європи з метою оцінити, як поводяться з особами, позбавленими волі. До таких місць відносяться в'язниці, центри тримання під вартою неповнолітніх, поліцейські ділянки, ізолятори тимчасового тримання, в'язниці, центри тримання неповнолітніх, поліцейські ділянки, центри утримання іммігрантів, психіатричні лікарні та будинки соціального забезпечення, будинки соціального догляду. Після кожного відвідування ЄКЗК складає звіт, що містить його висновки і рекомендації відповідній державі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі