Комітет Сенату США з розвідки викликав засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який вже більше шести років перебуває в посольстві Еквадору в Лондоні, для допиту у "російській справі", повідомили у самому порталі. Комітет запропонував Ассанжу дати свідчення в місці, яке буде підходити всім сторонам.
"Лист доставлено через посольство США в Лондоні. Юридична команда WikiLeaks заявляє, що вони "розглядають пропозицію, але умови повинні відповідати високому етичному стандарту", - написали WikiLeaks в Twitter.
В прикріпленому до повідомлення документі від 1 серпня йдеться, що Комітет просить письмово відповісти на лист.
BREAKING: US Senate Intelligence Committee calls editor @JulianAssange to testify. Letter delivered via US embassy in London. WikiLeaks' legal team say they are "considering the offer but the conditions must conform to a high ethical standard". Also: https://t.co/pPf0GTjTlp pic.twitter.com/gQIUstbGbq
- WikiLeaks (@wikileaks) August 8, 2018
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж найближчим часом повинен покинути посольство Еквадору в Лондоні після п'яти років перебування всередині дипломатичної установи. За даними Bloomberg, в нього "проблеми зі здоров'ям".
Ассанж живе в посольстві Еквадору в Лондоні з червня 2012 року, де він успішно знайшов політичний притулок, щоб уникнути екстрадиції у Швецію - там його звинувачували у сексуальних злочинах, які він завжди заперечував.
З тих пір ці звинувачення були відкинуті, але Ассанж буде заарештований британською поліцією, якщо покине посольство Еквадору за порушення умов звільнення під заставу.
Він вважає, що це може стати приводом для видачі в Сполучені Штати за публікацію WikiLeaks десятків тисяч секретних дипломатичних і військових документів США.
Спекуляції щодо майбутнього Ассанжа загострилися в липні після того, як газета Sunday Times повідомила, що вищі посадові особи з Еквадору і Британії вели переговори, як вивести його посольства після відкликання притулку.
У 2017 році у Швеції закрили кримінальну справу відносно Ассанжа, але британська поліція повідомила про наміри його заарештувати через порушення умов звільнення з-під варти, коли він покине територію посольства Еквадору.
Британія зняла постійну охорону за периметром посольства в жовтні 2015 року, витративши майже 13 мільйонів фунтів на діяльність поліцейських, але пообіцяла, що Ассанж буде заарештований, якщо вийде з посольства.
Розслідування Міністерства юстиції США щодо WikiLeaks триває, але офіційний представник США, близьке до розслідування, повідомив агентству Reuters, що не було закритого обвинувального акту проти Ассанжа.
Ассанж сказав, що США оприлюднять звинувачення проти нього, якщо він буде заарештований британською поліцією, і це відкриє дорогу для його екстрадиції.