Північна Корея здійснила два нові запуски балістичних ракет середнього радіусу дії, здатних вразити бази США в Японії або на острові Гуам.
Перша ракета була запущена близько 5:58 ранку з східного узбережжя, друга - у 08:03 за місцевим часом, пише Bloomberg.
Імовірно, КНДР знову запустила ракету типу "Мусудан" з дією 3000 км (1800 миль), чотири пробних запуски якої закінчилися невдачею в попередні рази.
Перша сьогоднішня ракета пролетіла всього 150 км і розпалася в повітрі на окремі фрагменти, повідомили в Комітеті начальників штабів збройних сил Південної Кореї, передає південнокорейське агентство Ренхап. Таку ж інформацію повідомило джерело Bloomberg в оборонному відомстві США.
Друга ракета в ході польоту подолала висоту в 1 тис. км, свідчать дані міністерства оборони Японії, зазначає інформагентство Кіодо. Раніше Комітет начальників штабів збройних сил Південної Кореї повідомив, що ця ракета пролетіла приблизно 400 км, після чого впала в Японське море. Судячи з усього, вона була спеціально запущена по крутій балістичній раєкторії і, отже, має набагато більшу бойову дальність польоту.
Таким чином, останній, шостий пуск балістичної ракети, судячи з усього, пройшов більш-менш успішно. "Були продемонстровані певні характеристики, необхідні для ракети середньої дальності", - заявив у зв'язку з цим журналістам у Токіо міністр оборони Японії Ген Накатані.
"Це викликає серйозну стурбованість з точки зору забезпечення безпеки нашої країни", - сказав він, відповівши також ствердно на питання про те, чи може ця ракета в принципі досягти Японії.
Канцелярія прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе заявила, що запуски були "явним порушенням" резолюцій Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, і висловила рішучий протест. Раніше у вівторок японська армія отримала наказ бути готовою перехопити будь-яку ракету КНДР у разі її запуску.
Вашингтон також вже заявив про те, що планує ініціювати в РБ ООН розгляд питання про пуски балістичних ракет КНДР, повідомив офіційний представник Держдепартаменту США Джон Кірбі. "Ми маємо намір підняти в ООН питання про наші стурбованості, щоб підкреслити рішучість притягнення (Північної кореї - ред.) до відповідальності за ці провокаційні дії", - йдеться в заяві.
На початку травня в Пхеньяні на з'їзді правлячої Трудової партії було прийнято рішення про посилення ядерної обороноздатності КНДР: як в якісному, так і кількісному плані. Раніше в ході свого виступу на з'їзді лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що Пхеньян не має наміру застосовувати ядерну зброю, якщо не буде прямої загрози суверенітету країни, і підкреслив, що Північна Корея буде виконувати зобов'язання щодо нерозповсюдження ядерної зброї.