Північна Корея знову запустила кілька ракет, що викликало тривожну реакцію Південної Кореї і Японії, повідомляє агентство Yonhup.
Південнокорейські військові, які зафіксували ракетний старт, визначили, що пуск виробили в районі міста Сондок провінції Хамген-Намдо на сході КНДР. Спочатку передбачалося, що запущено тільки один снаряд, але трохи пізніше південнокорейські військові повідомили про три ракети, спрямовані у бік Японського моря. Незабаром інформацію про запуск отримали і японські військові.
За даними японського міністерства оборони, північнокорейські ракети пролетіли від 100 до 200 кілометрів і впали в нейтральних водах, не досягнувши межі виключної економічної зони Японії.
"Наші військові контролюють ситуацію і перебувають у бойовій готовності на випадок нових запусків", - заявили в Комітеті начальників штабів Південної Кореї. На думку південнокорейських фахівців, цей запуск міг бути випробуванням нової важкої, багатоцільовий північнокорейської системи залпового вогню. Останні навчання з використанням цієї системи пройшли 2 березня.
Південнокорейські військові вважають, що ракети, які використовуються в цій системі, майже не відрізняються від балістичних ракет малої дальності, здатних нести ядерні заряди. У той же час міністр оборони Японії Таро Коно розповів журналістам, що в його відомстві вважають запущені ракети саме балістичними, а не звичайними снарядами РСЗВ.
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе розповів, що у другій половині сьогоднішнього дня скличе засідання Ради національної безпеки. Також глава японського уряду наказав усім відповідним відомствам збирати інформацію про дії КНДР і оперативно інформувати населення. Особливу увагу приділено безпеці японського судноплавства та авіасполучення в північних і північно-західних регіонах країни.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин у своєму передноворічному зверненні сказав, що безпеку країни потрібно забезпечувати "наступальними заходами". Така заява оцінювалося як відповідь КНДР провал переговорів з США про ядерне роззброєння. Представник КНДР в ООН також офіційно заявляв, що денуклеарізація Корейського півострова вже не обговорюється і не цікавить Пхеньян.